Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Behajtani tilos, mire számítsa...

Behajtani tilos, mire számítsak? Többit lent.

Figyelt kérdés
Volt egy tábla ahol az út forgalmának csökkentése céljábol csak a városi busz kanyarodhat balra, viszont elnéztem elkanyarodtam balra. Nem állítottak meg, viszont van kamera a helyszínen. Mire számítsak, megbüntetnek?

2019. jún. 14. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Tavaly volt talán, hogy 50.000-es csekkeket kaptak Óbudán ezért a parasztok, aztán még ők voltak felháborodva...
2019. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, az 30ezer. Bár lehet, azóta nőtt.

Én azon akadtam ki, hogy olyan utcába hajtottam, ahova amúgy be lehet hajtani, csak nem onnan, ahonnan én tettem. Ott kötelező haladási irány volt egyenesen. Ez nekem 50ezerbe fájt. És akkor néztem utána, hogy ha behajtani tilos lett volna, az "csak" 30ezer lett volna...

2019. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mivel voltál. Ugyanis traktorosparaszt 40 ezer, traktor nélküli paraszt 50 ezer.
2019. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Autóval voltam, megbüntetnek akkor 100%? :/
2019. jún. 14. 16:17
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy büntetnek, legalábbis utólag nem.


Habár a behajtási tilalom megsértése az objektív felelősség kategóriájába tartozik, a kutya sem nézegeti egész nap a kamerafelvételeket, legyen szó biztonsági/térfigyelő/közlekedési/rendőrségi/bármilyen egyéb kameráról. Egyedül a VÉDA tud büntetni, de az egy intelligens rendszer, tehát saját maga értelmezi a képet, nem egy operátor nyomogatja a gombokat.


Emellett nem is biztos, hogy egy kamerafelvétel alapján egyértelműen bizonyítható a szabálysértés ténye. És nem is fogadnak el bármilyen felvételt automatikusan, ami nem rendőrségi felvétel.

2019. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont. A felvételeket legfeljebb akkor nézik vissza, ha valami baleset történt az adott szakaszon.
2019. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor megúsztam, köszönöm szépen! :)


Elég nagy cumi lett volna ha büntetnek mert én kézzel lábbal mentem volna onnan ki hamár benéztem, de jobbra odaraktak egy ilyen betonkordont, tehát az egyenes sávba sem volt menekvés.

Mégegyszer köszi mindenkinek!

2019. jún. 16. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!