Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem áll meg a kocsim...

Miért nem áll meg a kocsim egyesben lejtőn?

Figyelt kérdés
Hivatalosan úgy tudom hogy ha egyesbe teszik akkor a lejtőn nem szabad hátra gurulni. De nálam bizony szép lassan gurul hátra muszáj hogy a kéziféket is behuzzam. Több szerelőnek mondtam ezt a problémát de egyszerűen mindent rendben találták Ők se értik hogy mi lehet a gond
2019. jún. 14. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:

De, szépen lassan gurulhat. Így : https://www.youtube.com/watch?v=JW1uH_AnFDs&list=PLsyreVi3Wj..


Tréleren is meg ha hátra gurulhat a járgány akkor rükibe pattintják a járgányokat, legalábbis úgy tudom.

2019. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Húzd be szépen a kéziféket és akkor nem kell hülyeségeken aggódnod.
2019. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szépen lassan át tud fordulni a motor mindkét irányba. Nincs fizikai akadálya. Húzd be szépen a kéziféket, pont erre találták ki!
2019. jún. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Apósomnak az ülése alatt van egy ék. Ha lejtőn áll meg, üresbe teszi a gépet, egyenesen hagyja a kormányt, a kéziféket jól megtépi, majd rutinos mozdulattal, ahogy kiszáll, máris a kerék alá teszi az éket. Sajnos ugyanezt teszi vízszintes parkolóban is, és néha az emelkedő felőli oldalról ékel.

Pedig még nem is meséltem neki, hogy a múltkor a Tecsó parkolóban egy ürge a Sportszeletes módra támasztott egy motorháztetőt. Furcsálottam, de hát fura az egész világ. Majd utánam szólt, hogy csináljak már valamit azzal az autóval, mert nekimegy az övének és összetöri. A másik sorból odáig gurult. Kedvesen egy kavicsot pöcköltem a kerék elé.

Egyébként kopott a motor, vagy meredek az utca.

2019. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha hiszed ha nem de a kéziféket pont erre találták ki.
2019. jún. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kopott a motor. Nekem mondjuk dízel van és egyesben a legnagyobb lejtőn is megáll. 1.2 CRTDI Skoda
2019. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Többször hallottam ezt a kopott a motor dolgot. És ez mit jelen? Ugyanis teljesen jól megy, nem érzem hogy gyengébb lenne, már mikor megyek van ereje is jó. Milyen következményei lehetnek ennek, a szerelő semmit nem mondott...
2019. jún. 16. 13:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges ezen agyalnod. Gondolom benzines autó, aminek nincs akkora sűrítése mint egy dízelnek. Emiatt kevésbé extrém lejtőn is átfordul. Húzd be a kéziféket és probléma megoldva! Ennyi, nem kell túlmisztifikálni és feltétlenül hibát keresni az autóban.
2019. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!