Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto túl régi vagy nekem van...

Auto túl régi vagy nekem van bajom? Instabilnak érzem a kanyargós utakon.

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mint ha fel akarna borulni, vagy nem veszi az ívet rendesen, ezért nagyon lassan kell kanyarodnom. Régi, könnyű autó, se szervo se semmi nincs benne, ami az újabbakban van. Mások, más autóval nem így mennek, hogy nagyon lassítanának.
2019. jún. 19. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A régebbi autók általában elég billegősek kanyarban, igen. Az idők során a futóműveken is fejlesztettek, próbálták őket a kényelem megtartása mellett stabilabbá, precízebbé tenni. A kanyarstabilitást lehet fokozni azzal, ha sport futóműves autót veszel. Viszont itt a kényelemről kell kicsit jobban lemondani, mert sokkal feszesebb a futómű, emiatt az úthibákon is jobban ráz.
2019. jún. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Veszek másikat, csak pénz és idő kérdése, de 2 hónapon belül.
2019. jún. 19. 11:50
 3/16 anonim ***** válasza:
Milyen autó? Lehet elég lenne négy lengéscsillapító.
2019. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

El kellene vinni futóműbeállításra, lehet megoldaná a problémát.

Nekem 15 éven keresztül Ladám volt, azt nagyon megszoktam. Mikor megvettem az új autómat, ami egy Golf VI, az első városon kívüli kanyarban azt hittem hogy meghalok. Úgy billegett és olyan alulkormányzott volt, hogy rossz volt vele közlekedni. Rugókat és gátlókat kellett benne cserélni, valamint utána normálisan be lett állítva a futómű és mintha kicserélték volna az autót. Sokkal stabilabb lett, jobban fordul. (Az alulkormányzottság ugyanúgy megmaradt, de az elvileg direkt ilyen.) Ha te instabilnak érzed az autót, akkor azzal nincs rendben valami, gyárilag egyik autó sem olyan. Még a régiek sem. Egy kevésbé fejlett futóművel rendelkező autó kicsit jobban "ráz" illetve alacsonyabb maximális-kanyarsebesség tartozik hozzá. Ha nem autózol a határokon, akkor csak a menetkomfortbeli eltérést szabad megérezned.

2019. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Olyan helyen lakom, ahol a városon kívül csak kanyarogva jutok el máshova. Már szédülök benne sokszor. Pánik jön rám. Főleg, ha keskeny is az út. 20 éves autóról van szó, ami alapból gyenge.
2019. jún. 19. 12:29
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem 27 éves az öreg mercim de állat a kanyarban, brutál úttartása van....


Mondhatnál egy autó típust igazán mert nem mindegy, hogy egy keskeny gumis suzukiról van szó vagy egy szélesebb BMW, merci, Audiról...


Na meg azért ott van a rugók, lengéscsillapítók, szilentek, gumik állapota is ami nagyban befolyásolja a dolgot.

2019. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Barkas?
2019. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
VW polo 6N2 1998
2019. jún. 19. 13:48
 9/16 anonim ***** válasza:
Az pedig nem olyan "őskövület". De gondolom ilyen kisautó alá nem raknak multilink futóművet. Így látatlanban elég nehéz megmondani, hogy normális-e amit érzel, mert elég relatív dolog.
2019. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
20 éves, rozsdás már. Még megy, de nem kapott már műszakit.
2019. jún. 19. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!