Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Auto túl régi vagy nekem van bajom? Instabilnak érzem a kanyargós utakon.

Úgy érzem, mint ha fel akarna borulni, vagy nem veszi az ívet rendesen, ezért nagyon lassan kell kanyarodnom. Régi, könnyű autó, se szervo se semmi nincs benne, ami az újabbakban van. Mások, más autóval nem így mennek, hogy nagyon lassítanának.

jún. 19. 11:43  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A régebbi autók általában elég billegősek kanyarban, igen. Az idők során a futóműveken is fejlesztettek, próbálták őket a kényelem megtartása mellett stabilabbá, precízebbé tenni. A kanyarstabilitást lehet fokozni azzal, ha sport futóműves autót veszel. Viszont itt a kényelemről kell kicsit jobban lemondani, mert sokkal feszesebb a futómű, emiatt az úthibákon is jobban ráz.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/16Időpont jún. 19. 11:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Veszek másikat, csak pénz és idő kérdése, de 2 hónapon belül.

# 2/16Időpont jún. 19. 11:50 Privát üzenet
Milyen autó? Lehet elég lenne négy lengéscsillapító.

A válaszíró 34%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/16Időpont jún. 19. 12:07 Privát üzenet

El kellene vinni futóműbeállításra, lehet megoldaná a problémát.

Nekem 15 éven keresztül Ladám volt, azt nagyon megszoktam. Mikor megvettem az új autómat, ami egy Golf VI, az első városon kívüli kanyarban azt hittem hogy meghalok. Úgy billegett és olyan alulkormányzott volt, hogy rossz volt vele közlekedni. Rugókat és gátlókat kellett benne cserélni, valamint utána normálisan be lett állítva a futómű és mintha kicserélték volna az autót. Sokkal stabilabb lett, jobban fordul. (Az alulkormányzottság ugyanúgy megmaradt, de az elvileg direkt ilyen.) Ha te instabilnak érzed az autót, akkor azzal nincs rendben valami, gyárilag egyik autó sem olyan. Még a régiek sem. Egy kevésbé fejlett futóművel rendelkező autó kicsit jobban "ráz" illetve alacsonyabb maximális-kanyarsebesség tartozik hozzá. Ha nem autózol a határokon, akkor csak a menetkomfortbeli eltérést szabad megérezned.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/16Időpont jún. 19. 12:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Olyan helyen lakom, ahol a városon kívül csak kanyarogva jutok el máshova. Már szédülök benne sokszor. Pánik jön rám. Főleg, ha keskeny is az út. 20 éves autóról van szó, ami alapból gyenge.

# 5/16Időpont jún. 19. 12:29 Privát üzenet

Nekem 27 éves az öreg mercim de állat a kanyarban, brutál úttartása van....

Mondhatnál egy autó típust igazán mert nem mindegy, hogy egy keskeny gumis suzukiról van szó vagy egy szélesebb BMW, merci, Audiról...

Na meg azért ott van a rugók, lengéscsillapítók, szilentek, gumik állapota is ami nagyban befolyásolja a dolgot.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/16Időpont jún. 19. 12:49 Privát üzenet
workdev nevű felhasználó válasza:

Barkas?

A válaszíró 18%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/16Időpont jún. 19. 12:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

VW polo 6N2 1998

# 8/16Időpont jún. 19. 13:48 Privát üzenet
Az pedig nem olyan "őskövület". De gondolom ilyen kisautó alá nem raknak multilink futóművet. Így látatlanban elég nehéz megmondani, hogy normális-e amit érzel, mert elég relatív dolog.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/16Időpont jún. 19. 14:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

20 éves, rozsdás már. Még megy, de nem kapott már műszakit.

# 10/16Időpont jún. 19. 14:11 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Érdemes vennem napi használatra Budapesten egy kétütemű régi Trabantot?
Hogyan lehet rátalálni sérülésmentes garázsban tartott régi autókra?
Melyik az a régi Citroen, aminek a hátsó kerekei részben takarva vannak?
Mivel ártunk jobban a környezetnek? Új vagy régi autóval?
Régi kabriók mennyire veszélyesek?
Egy régi mercedesben nagyon sok a 600ezer km?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!