Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A DSG váltó hibás, vagy...

A DSG váltó hibás, vagy teljesen más lehet a probléma forrása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár éve vettem egy 2009-es Audi TT-t(3.2 V6 FSi) 6 gangos dsg váltóval(olajban futó) és körülbelül egy éve, igen aggasztó hangokat kezdett el produkálni. Lassulásnál, mikor 3-ból levált 2-be egy csattanás hallatszik a bal eleje felől, viszont felváltásnál semmi gond nincs.Az elmúlt egy évem abból állt, hogy szerelőtől- szerelőig vittem, de egyszerűen senki nem tudott segíteni. Az első szerelő nem is váltóra gyanakodott hanem a belső féltengelyre, amit kapásból ki is cserélt, de érdekes módon semmi változás nem történt. Ezután jött képbe a dsg. Először oljacsere, aztán váltóprogramozás,majd végül a kettőstömegű lett cserélve. Sőt, amióta elhoztam a szerelőtől a lendkerék csere óta, még ropogás is hallatszik balrakanyarodáskor. Szívesen fogadok bármiféle tanácsot!

2019. jún. 21. 16:35
 1/2 K Laci ***** válasza:

Helló.


Én azt próbálnám meg, hogy felemelve, vagy futó padon meghalhatva, hol keletkezik ez a kellemetlen hang.

2019. jún. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 K Laci ***** válasza:
Ja és ha ropogás hallatszik gömbcsukló gyanú lehet. Valamelyik csapágy adiosz.
2019. jún. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!