Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 cm3-es gyorsasági motorokka...

50 cm3-es gyorsasági motorokkal kapcsolatos kérdések (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne pár kérdésem az 50 cm3-es, nem fojtott gyorsasági motorokkal kapcsolatban (pl. aprilia rs 50), inkább egyben teszek fel pár kérdést, minthogy egyesével írogassam ki. Ezenkívül hozzáteszem, hogy amatőr vagyok etéren, kéretik a fejleharapást mellőzni, ha nem szakmaian fejezem ki magam, vagy butaságot kérdezek, köszi :)


1. Ha nincs fojtás a motorban, ugye ahhoz A1/B125 jogosítvány kell?

2. Az ilyen motornak van rendszáma/forgalmija?

3. Tud gyári állapotban egy 80-90 km/h-val menni sík úton?

4. Mekkora méretű egy ilyen motorkerékpár? 175 cm / 70 kg-os fiúként normálisan elférek rajta, esetleg nem aránytalanúl kisméretű ekkora testalkathoz? Két átlagos személy elfér rajta, vagy max. egyszemélyes?

5. Ha neten keresgélek ilyen eladó motorokat honnan tudhatom, hogy fojtott vagy fojtatlan verzióról van szó?


Köszi minden választ előre is! :)


2019. jún. 22. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs benne a fojtás, akkor a segédmotoros kerékpárokra engedélyezett végsebességnél többet is el tud érni. Nekem úgy rémlik, hogy SMKP esetén legfeljebb 45 km/h lehet a végsebessége, de lehet, hogy már más az előírás. Tehát a fojtatlanra A1, Akorl., A2 vagy A jogosítvány kellene (nem, B125 kategória még mindig nem létezik, mint ahogy A1B és BA1 sem). De senki sem foglalkozik ilyesmivel, mert Magyarországra csak fojtott kivitelben hozza az importőr, utána meg pár perc átalakítani és kívülről nem látszik. Ha meg valamit lehet okosba' csinálni, azt a magyar úgy is fogja megoldani.

Rendszáma, forgalmi engedélye akkor lenne, ha eleve fojtatlan kivitelben jönne be az országba és forgalomba helyeznék. De mint mondtam, ez gyakorlatilag nem létezik. Utoljára a '80-as években voltak itthon rendszámos 50-es motorok: a Simson S51B, C és E típusok nagymotorokként érkeztek, rendszámot is kaptak, ám már a '90-es években is magasról tojt az egészre mindenki - sőt, az egykor rendszámos Simsonokról is "lemaradt" a tábla.

Egy fojtatlan 50-es olasz rettenet el tudja érni a 80-90 km/h-t. 175 centisként elférsz rajta, de nem az igazi, két személy meg főleg amolyan "majom a köszörűn" jellegű rajta.

A neten keresgélve könnyű megállapítani, melyik fojtott és melyik nem. Egyik sem fojtott, az átvétel után mindegyikből perceken vagy órákon belül kiiktatták, kiszerelték a korlátozást.

2019. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Elméletben. A gyakorlatban mindenki smkp-ként használja fojtás nélkül és ez a rendőrséget sem érdekli különösebben.


2. Attól függ, hogy hogyan helyezték forgalomba. De nem jellemző, hogy motorkerékpárként helyezzék forgalomba, mert 50-es motort csak az vesz, akinek csak AM kategóriája van. Akinek megvan minimum az A1, az úgyis 125-öset fog venni.


3. Üvölt a motor, utazáshoz nem ideális, de tud.


4. Nem vagy különösebben termetes, elférnél rajta. Ha smkp-ként van forgalomban (nincs rendszáma), akkor nem szállítható utas.


5. Megkérdezed az eladót.

2019. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

B125 jogosítvány nincs, az csak egy módja az A1 jogosítvány megszerzésének.


Én pont egy 2006-os Aprilia RS50 et próbáltam, az én 184 centimmel elfértem rajta, de is simán el fogsz férni.


Kb 68kg vagyok, a gyári hengerrel 17,5-ös karbival nehezen, de elértem vele a 100km/h-t. Ez messze nem utazó, olyan 70-80 körül lehetett vele menni, előzni nyilván esélytelen volt.


Hátsó ülés borzalmas, két személlyel ki se próbáljátok.

2019. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
erre kell ám jogsi is
2019. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!