Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik új autóval járnék...

Melyik új autóval járnék jobban ezek közül szerintetek?

Figyelt kérdés

SX4 S-CROSS GL+ 1.4 6MT 5 760 000 Ft 4 820 000 Ft


vagy


Vitara GL+ 1.4 2WD 6MT 5 500 000 Ft 4 770 000 Ft


Az első összeg a listaár a második a kedvezményes.


A felszereltségi listákat megnézve nekem ugyanolyannak tűnik mind a kettő?

Segítsetek pro/kontrákat találni egymással szemben róluk.



Használati szokásaim:


Javarészt városban használnám 80%-ban. 10.000 KM alatti éves futással vagy a körül. Dombon lakom, de van kiépített út, szóval nem kell a 4 WD. Viszont a magas hasmagasság kell.


Igazából egy nagyon jó ár/érték arányú autó kellene, ami 4.5 millából kijön kb., de 5 alatt van max.

Megbízható és ha hosszabb útra megyek csomaggal, több emberrel, akkor se legyen gond egy előzés.



2019. jún. 22. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Minek varosba neked SUV? Előzni bármilyen autoval lehet csak tudni kell váltani. Hasmagasság azért kell mert 1.50 vagy es kompenzálnod kell?


Nem ertem ebben az országban miert futnak ennyire ezek a semmilyen SUVok, főleg a Vitara meg a Duster. De ha neked ez kell (pedig a vezetési szokásaid alapján egyaltalan nem kell) akkor hajra.


Millió jobb dolog van az életben ami ennyi pénzből kijön. Értelmesebb meg főleg.

2019. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

A jelenlegi generációs Vitara egy Swift megemelve - ebből döntsd el, hogy kell-e neked. Az előző Grand Vitarát nagyon szerették sokan és gyártják még ma is számos országban - gyakorlatilag garantált a kultusz szerepe, de a mostaninak semmi köze hozzá.

Az SX-4 meg ha olyan felhasználásra kell, ami tényleg indokolja is akkor meg úgy is utánfutót kötsz utána (vagy eleve pickupot néznél) - akkor meg minek a nagyobb. Kicsit olcsóbb, mint a kategóriatársai, de cserébe csúnyább is, gagyibb is.

Inkább nézz egy Fiat Panda City Crosst és akkor spórolsz 1 millió forintot és egyszerre lesz egy mókás és hasznos autód, amiben ugyanúgy magasan ülsz (na nem mintha ne lehetne ma már lassan minden kocsiban állítani az ülésmagasságot...).

2019. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
A cross nagyobb es ugyanaz a gl+ felszereltseg tobb mindent tartalmaz, mint a vitara. Amugy vegyel opel mokka x-et, ugyanennyibe kerul, nem minden masodik nyugdijas azzal megy, tud magyarul a fedelzeti computer, jobb hangszorok vannak benne, nem azik be az anyosules oldali ajto, stb. Ajanlom figyelmedbe a facebookos csoportokat, ott aztan leirjak a vevok, hogy milyen az auto.
2019. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es:

Írtó h.lye lehetsz a valóságban, hogy ha ennyire semmit nem sikerült felfognod abból, amit írtam.

Hogy nekem kell-e suv vagy cross-over azt hadd döntsem már el én. Nem írtam le mindent az életemről, de képzeld van olyan telkem is, ahová nincs rendes út csak földes, köves út, amire bizony nem árt ha van egy kis távolság az autó alja és a talaj között.

Nem tudom, hogy a kompenzációs dolog neked, hogy jött? (Talán: "Viszont a magas hasmagasság kell.")

De ha úgy is lenne ez megint csak egy olyan dolog, amihez semmi közöd.

Nem ez volt a kérdés.

A millió egy dologból ajánlhattál volna valami ide vágó autót és, akkor talán ért volna valamit az ideböfögött hozzászólásod.


2-es: Köszi a Fiat-os tippet. Holnap még jobban ránézek majd, de így elsőre nem jön be. Meg kicsinek tűnik.

Van két kutyám, amiket időnként szállítanék az autóban. Kell a hely a ketrecnek.

A kérdés kiírása óta néztem videókat a neten és már inkább az sx4 felé dőlök. Kicsit nagyobb és ezen a felszereltségi szinten jár hozzá LED-es fényszóró is szóval azért 1-2 dologban még is más.


3-as: Mindenképp utánanézek a csoportoknak és kööszi az autós tippet is.

2019. jún. 22. 23:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lősz mellé egyikkel sem. Én S-CROSS-t vennék. Miért?

- Annyi Vitarát látok, hogy már unom.

- A Vitaránál tágasabb. Hátul nagyobb a hely, talán a csomagtartó is nagyobb kicsit. Már ha ez számít neked.


Egyébként nem is értem miért gyártja mindkét autót a Suzuki, amikor szinte ugyan azt tudják.

2019. jún. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mind a két típus van az ismeretségi körömben. Az S-crosst választanám. Nagyobb, tágasabb, jobban néz ki. Nem az a doboz forma mint a Vitara.
2019. jún. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk 100-al mész a kocsival, akkor mekkora szélzajt tapasztalsz?

Nem túl nagy? Olvastam egy kommentet, hogy valakinek 2 év használat után erős lett a zaj és ez miatt is megbánta.

2019. jún. 25. 17:36
 8/9 Tomcatters. ***** válasza:
Mind a kettő jó autó ,de az S-Cross sokkal szebb, azaz nekem jobban tetszik, így én azt venném. Úgy hogy S-Cross szintén 🙂
2019. dec. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Nekem is az S-Cross jön be jobban.

Már el is döntöttem azóta ezt a kérdést. :)

2019. dec. 3. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!