Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olyan drága Angliában...

Miért olyan drága Angliában az autók biztosítása?

Figyelt kérdés

2019. jún. 23. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, de azt hallom, elég szépen fizet, ha arra kerül sor. Nincs avultatás és hasonlók. Nem kell a szakértő szakértését szakértőnek szakérteni, hanem fizetik, amit kell. Lehet marhaság. Állítólag előszeretettel vásárolnak onnan magyar szervizek bontott alkatrészeket, mert sokan inkább új kocsit vesznek a biztosítási pénzből, mint javíttatnak, így sok igen jó alkatrészt lehet beszerezni onnan.

Fizetésekhez viszonyítva nem tudom, mennyi az a sok.

2019. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Mert nem 15 év az utakon közlekedő autók átlag kora, és nem is a megoldóbb, fapados járgányok vannak.


Itthon miért drágább a biztosítás Budapesten, vidéken meg olcsóbb?

Mert nagyobb a kockázati tényező, a fővárosban nem csak számszerűleg vannak többen az utakon, de több a drága autó is.

2019. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó de, ott 100 ezer Forintnak megfelelő Fontba kerül a legolcsóbb biztosítás is kb havi szinten. Egy Peugeot 206-os meg ugyan annyiba kerül itt is mint ott.
2019. jún. 23. 09:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Amikor Ignisemmel ütköztem, kedves biztosítóm a következő évre 160 ezer forintos díjat ajánlott. És nem ez az egy cég az egyetlen, amelyiknél alapértelmezetten magas a biztosítás. Előtte 42 ezer forint volt (kezdő budapesti vezető), de különféle kedvezményeket kaptam, ami megszűnt a saját hibás baleset miatt). Mondjuk ez után másikhoz szerződve a két bónusz-malusz romlás ellenére 38 ezer lett ott az éves díj.

Lehet az a kocsi ott hasonló árban van, mint nálunk, ezt nem tudom. És azt sem, hogy 100 forint lenne a biztosítása. De ha te így tudod, akkor nyilván így van.

2019. jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert így akarják csökkenteni az autók számát az utakon és ezzel teszik vonzóbbá a tömegközlekedést. A másik ok a "cash for crash", azaz a biztosítási csalók.
2019. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
A négerek és arabok miatt van ez is ahogy minden arrafelé. Elkezdték az itthon a cigányok által művelt módszert, azaz magukra engedik a hátul haladó kocsit majd vészfékeznek és balesetet okoznak. Intenek hogy mehetsz amikor nekik lenne elsőbbségük, aztán amikor elindulsz akkor ők is elindulnak. Csatt. Vagy szimplán a kocsi elé ugranak zebra előtt. Nézzétek meg youtubeon, tele van vele a net, mind néger és egyéb sötét. Ezek miatt veszik a kamerákat, mint a cukrot és ezért magas a díj.
2019. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Beviz Elek ***** válasza:
70%

Ne ferdítsd el mások válaszát.


Egy másik kérdésedben ahol biztosítási díjról érdeklődtél valaki írta hogy a legolcsóbb biztosítású autóval (Peugeot 206) kijöhet akár havi 100 font is.

Ha értelmezed a szöveget ez nem azt jelenti hogy egy 206-ra a legolcsóbb biztosítás 100font/hó, hanem azt hogy a 206-ra a legolcsóbb a biztosítás és ez is lehet akár 100font/hó.

Magyarul: a parkers.co.uk-n meg tudod nézni hogy melyik autó milyen biztosítási csoportban van. Ez egy 1-50-es skála, minél kisebb a szám, annál olcsóbb lesz a biztosítás, a válaszoló szerint a 206-osnak az (egyik) legalacsonyabb.

Ettől függetlenül London belvárosában, friss jogsival simán kijöhet egy horribilis összeg.

Anglia nem csak London, nekem vidéken egy sokkal magasabb csoportú autó biztosítása 480font/év, a páromnak 1 éves jogsival 800font/év a sor6-os hátsókerekes.


#1

Mi az hogy nincs avultatás? A párom autója otthon kb 1,3 millió ft, itt 1000 font alatt van az ára. Ha otthon meghúznak 2 ajtót, akkor a biztosító kicsengeti és megcsináltatod, itt a szervízdíjak miatt gazdasági totálkár és mehet a bontóba. A kötelező biztosításban is van önrész, ha nem akarsz sokat fizetni akkor 500 font környékére állítod, tehát egy ilyen kisebb balesetre kapsz 200-400fontot és könnyes búcsút vehetsz a kocsidtól.


A másik hogy kis koccanásoktól is mindenkinek megfájdul a nyaka, háta és így párezret gyorsan legombolnak a biztosítókról. Amennyire bénák elég sok baleset történik, külön cégek is vannak akik erre a pénzre mennek, tehát gyorsan pörög a fizetnivaló.

Én speciel pont az angoloktól láttam hogy mennyire hajtanak az ingyenpénzre, de nincs statisztikám erről.

2019. jún. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azon kívül, amit BevizElek írt, tudtommal sokkal bővebb assistance szolgáltatás van a szerződésekben, mint Magyarországon. Ingyenes trélerezés, akár helyszíni defektes kerék cseréje, stb...
2019. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Más nyugati országok is drágák, bár nem annyira mint Anglia.
2019. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert nem tudnak vezetni a barmok.
2019. jún. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!