Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon mennyi az adó...

Megmondó Kapitány ! kérdése:

Magyarországon mennyi az adó a nagyobb teljesítményű autókra? Például 2. 0,2.5,3. 0 vagy 4 literes motorral felszereltekre?

Figyelt kérdés
Például BMW 520, 525, 730, 740 vagy Dodge 5 literes?

2019. jún. 23. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor a nagy teljesítmény érdekel vagy a nagy lökettérfogat?

Mert volt nekem 2.8-as 120 lóerős, meg 1.6-os 240 lóerős is.

Egyébként ha a gépjárműadó érdekel, azt a teljesítmény és a kor alapján határozzák meg (az autó kora, nem a tulajdonosé).

Ha a pontos számok is érdekelnek, guglizz rá, ne légy lusta.

2019. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 nem tudtam hogy ilyen sokmindentől függ. Ha megkérlek adsz egy hivatalos magyar webcímet is? Ahol ki lehet számolni. Külföldön élek most és itt csak cm3 szerint van, nem tudtam hogy otthon változott.
2019. jún. 23. 13:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt egy kalkulátor:

[link]

2019. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem függ sok mindentől, csak az autó teljesítményétől és korától. A lökettérfogattól pont nem.
2019. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Romániából írsz? Magyarországon nem sarcolják meg úgy a nagymotoros autókat, mint a románok. A magyar adózási rendszer teljesítmény után számítja az adót, és a nagyon erős autókra sincs olyan brutális adó, mint pl Romániában egy 4000+ ccm-s autóra.
2019. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 köszi a linket, ez jó lesz!

#5 igen Románia, itt 5 literes motorra az adó jóval 1000 euro felett van


A biztositás mennyi Magyarországon? Van egy kalkulátor linketek?

2019. jún. 26. 07:51
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

Biztosításra nincs kalkulátor, mert az inkább a tulaj adataitól függ, az autóétól csak kevéssé.

Ha ez segít, irányadásul én szerintem Magyarországon kb egy átlag felhasználónak számítok. 36 éves vagyok, vidéki megyeszékhelyen élek. 19 éve van jogosítványom. Kárt eddig soha nem okoztam. Egy 14 éves 100 lóerős autóm van. Erre olyan 35.000Ft körül fizetek évente, éves egy összegben való átutalásos fizetési móddal.

Egy újabb, drágább, nagyobb teljesítményű autóra, frissebb jogosítvánnyal, alacsonyabb bónusszal (károkozás), fiatalabb életkorral, pl budapesti lakhellyel biztos, hogy drágább lenne.

2019. jún. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztosítás kalkulátor:


netrisk.hu

2019. jún. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7 én is 35000-et számoltam a generali lapján. Köszi!
2019. jún. 26. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!