Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon, Európában...

Magyarországon, Európában miért nem szeretik az emberek a nagyobb autókat? Illetve, miért néznek furcsán azokra a nőkre, akik az ilyesmiket szeretik?

Figyelt kérdés

Engem, sokszor már zavar, amikor szóba kerül az autó és megkérdezik, hogy "minek neked ekkora", "nőnek, minek ekkora".


Nem tudom, én mindig a nagyobbakat szerettem, azok közül is csak a 4 ajtósakat.

Valahogyan, olyan elegánsnak.

Egy Skoda Superb büszke tulajdonosa vagyok, igaz nem a legújabb, 7 éves, de megállja a helyét.


Ha egyszer sok pénzem lesz, akkor Audi A8-asom lesz:)

Az igazi autó 5 méteres hossz felett kezdődik:)



Az én nagynak mondott autóm, fogyasztásban ott van,ahol egy 1,4-es benzines aprókák.De, emellett még teljesítményben is nagyobb.



A parkolási kifogásokat meg nem értem, aki rendesen megtanult vezetni az nagy BMW-vel is ugyanúgy letud parkolni, mint egy Corsával.

Mondjuk én Octavián tanultam.


A munkahelyemen a kollégáim is az autóval szekáltak,amikor már sikerült "feloldódnunk".

Nagyon meglepődtek, amikor kiderült, hogy a vállalati parkolóban azaz én autóm.Szerintük én "Twingós típus" vagyok.

Jókat nevettem rajta:D


Azt nem értem,hogy sokan miért a kisebb autókat preferálják.

Egyedül a pénz miatt esetleg érthető.

Na, de akinek van pénze, miért vesz aprókát?

A Skodám nem kombi, de Szilveszterre egy kanyarral betudok vásárolni, karton kólák,sör...stb.


Amikor autópályán megyek ott sem bőg a motor,hanem olyan, mintha alacsonyabb sebességgel közlekednék.



2017. máj. 6. 19:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Oszt?
2017. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon ügyes vagy, de kit érdekel ez szerinted?
2017. máj. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon egyszerű a válasz:

1: 2 autó közé nem fogsz tudni beállni, mert 90% hogy vagy te vagy a másik rád fogja nyitni az ajtót. (kicsik a magyar pakolók, ezek még a ladákra lettek szabva)

2: alig fér el az úton a saját sávjában

3: kisebb utcába nagy körültekintéssel kell közlekedni


A fogyasztás meg a hang szerintem azért van mert neked egy dízel superb-d van.

2017. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan teljesen értelmetlen a feltett kérdésre, amit leitsz, az egy 16 eves szintje, de ettol elvonatkoztatva, hatha komolyan tetted fel a kerdest: a nok nagy részének nem szimpatikus a nagy autó. Nehezebb kezelni, Ennyi. Parkolast említed: Azert hidd el, egy kisautóval konnyebb. nem azert, mert nem tud parkolni az ember, hanem mert kisebb hely kell mondjuk egy Fiestanak. A fogyasztás marhaság, kizart, hogy pl egy D4D yaris ne fogyasszon sokkal kevesebbet. Pakolni meg még egy kisautoba is lazán sokat lehet.
2017. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát mert pl. általában a nagyobb kocsi drágább is.


Nagy kocsiból alacsonyabb felszereltségűt tudnék venni, de inkább veszek egy középkategóriást magasabb felszereltséggel, erősebb motorral.


A méret nekem igazán nem kihívás, mert kamionos vagyok, de egy - egy bevásárlóközpontban, parkolóházban elgondolkodom, hogy egy bálna Mercivel, hogy a fenébe lehet elférni. Mondom, én beteszem akárhova ahová fizikailag odafér, de kétségeim vannak, hogy erre mindenki képes - e.


Bár ettől eltekintve én is azt vallom, nagyobb kocsit könnyebb vezetni, csak meg kell szokni.

2017. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

2 oka van:


1) Nők általában kisebb autót vezetnek (sztereotípia), többek között a parkolás miatt.


"aki rendesen megtanult vezetni az nagy BMW-vel is ugyanúgy letud parkolni, mint egy Corsával. "


Ez sajnos nem így van. Aki dízelen tanult, a benzines autót el sem tudja indítani. Többek között itt kezdődnek a problémák. Másrészt egy nagyobb autónak nagyobb hely is szükséges. Ahova egy Corsával be lehetne állni, oda egy nagyobb autóval nem biztos.


2) Munkába járáshoz egy kis autó bőven elég. A fogyasztása is kisebb, mint egy nagyobb autónak.


"Az én nagynak mondott autóm, fogyasztásban ott van,ahol egy 1,4-es benzines aprókák."


Ezt azért kötve hiszem. Egy nagyobb autónak nagyobb a tömege is. Nem mindegy, hogy 1 tonnás kasznit repít a motor, vagy közel 2 tonnásat. Azt ne vegyük ide, ha dízel autód van, mert azt felesleges benzinessel hasonlítgatni. Tapasztalatból, egy kisebb 1,3-as autó városban 8 liter körül eszik, egy nagyobb 1,6-os motorral pedig 10-11 között. De ez motor nagyságától is függ.


Persze logikán is alapszik az egész. Akinek elég egy kicsi autó munkába járni, minek vegyen egy 5 méteres járgányt? Megtehetné, de minek? Nem szállít benn semmit, ellentétben csak nehezebb a parkolás és többet fogyaszt. A logika nem ezt diktálja. Kivétel ez alól azok, akik imádják a sedánokat, vagy egy konkrét típust.

2017. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Oké, te azt szereted - én meg a bablevest.

Mi a kérdés?


Nekem van pénzem, az autóimat 5-6 évente cserélem, csak szalonban veszek 0 Km-es autókat. Most az új GLX-es Ignisem megérkezését várom. 4.3 milla, ennyiért vehetnék "nagy autót" is ha akarnék. ( Fapadosban még újat is.)

De nem akarok, én a kis autókat szeretem. Ketten vagyunk a párommal, gyerek nincs. Az autót gyakorlatilag csak Budapesten használom, max évente 1- 2 alkalommal elmegyünk pár napra pihenni vidékre. A WagonR-em hátsó ülését lehajtva hazahoztam a mosógépet, a gáztűzhelyet, de enélkül is bármilyen hétvégi vagy ünnepi bevásárláshoz elég a tér. Egy hetes pihenéshez szüksége cucc is elfért eddig mindig.


És azt azért megnézném, hogy ahova pld. a 3.7 méteres Ignissel leparkolok a belvárosban, úgy, hogy jó ha 20- 20 centi marad elöl/hátul, te mit csinálsz az 5 méteres autóddal.


Az autó nekem nem státusszimbólum, hanem használati tárgy. Eszembe sincs dupla teljesítményadót, kötelezőt, CASCO-t fizetni, meg 5 literes fogyasztás helyett legalább másfélszer annyit fizetni, azért, hogy "nagy autóm" legyen.

2017. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A Sperbem dízel, így nem nagy a fogyasztása.
2017. máj. 6. 19:50
 9/23 anonim ***** válasza:
43%

Én értem mire gondol a kérdező, ezeket a köröket én is megfutottam az ismerősök, rokonok között a Volvoval. Ott is mindenki jött, minek S80, minek ekkora, fú mennyit eszik... Én leszrom kinek mi tetszik, ki mit vesz ha örömét leli benne akkor teljesen mindegy, hogy az egy Nissan Micra vagy egy S600. Én is magamnak veszek autót ahogy más is, a saját igényeimnek kell, hogy megfeleljen, nem a szomszédénak és a rokonokénak.


Budapest belvárosában is normálisan lehet parkolni a 4,9 hosszú S80-nal, nekem sosem volt még gondom vele.

2017. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Így alakult. Európában fontos szempont a fogyasztás és a parkolóhely, talán emiatt. Az USA-ban például ezek nem olyan fontos szempontok.


De örülj neki, hogy sok kis autó van, így több parkolóhely marad, ahová beférsz az 5 méteres autóddal.

2017. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!