Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon miylen dísz...

SIDLER22 kérdése:

Magyarországon miylen dísz kivilágítások engedélyezettek autókra?

Figyelt kérdés
Hallottam egy-két helyen, hogy belső, utastért megvilágító fényt nem szabad használni. És igazából sokféle fényt nem is látok olyan autókon amire illene tenni. Ennyire szigorúan veszik ezeket nálunk? És ha egyáltalán szabad rakni akkor milyet és hova?

2019. jún. 23. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a 6./1990. KöHÉM-rendelet szabályozza. Csak olyan világító- és fényjelző berendezéseket szabad felszerelni, amiket ez megenged, más a közúti forgalomban nem használható. Díszkivilágításról például szó sincs benne.
2019. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Semmilyen. Járműveken csak a szükséges világítás lehet. (Nagyon helyesen)


Díszkivilágításnak épületeken vagy karácsonyfán van a helye.

2019. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam egy-két helyen, hogy belső, utastért megvilágító fényt nem szabad használni."


Én raktam jó 5 éve utólagos fehér ledes lábtér világítást az autómba. A beltér világításra kötöttem. Szépen dimmelve alszik ki ajtóbecsukás után. A kutya nem szólt még érte. Pedig a műszaki vizsga is hivatalosan, nem ismeretség alapon megy. Kívülre viszont nem raknék semmi csicsát. Az már nekem túl sok, nem csinálnék bohócot az autómból.

2019. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt hol hallottad,hogy belső utastér megvilágítófényt nem szabad???

Van pl olyan,hogy hangulatvilágítás ami mondjuk a helyzetjelző bekapcsolásával egy időben a lábtereket és mondjuk az enyémbe a középső tárolórekeszt is megvilágítja és mind ez gyári benne. Szerencsére ki lehet kapcsolni :)

2019. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 3 vagyok. Szerintem ami gyárilag van benne az autóban, az biztosan nem tilos. Különben nem engedték volna forgalomba helyezni sem. Már az előző autómban, a 2005-ös Opelemben is volt gyárilag olyan led a belső visszapillantó alján, amit sötétben a fényszenzor automatikusan felkapcsolt és végig menet közben a váltó környékét világította meg felülről egy halvány diszkrét fénnyel. Ezen kívül az ajtón a kilincseknél is volt egy-egy derengő led. Tízen évig senkit nem zavart, se műszaki vizsgán, se közúti ellenőrzésen nem mondták, hogy cseréljem ki a gyári visszapillantót meg kilincseket nem ledes fajtára.

A mostani 2018-as autómban is van hasonló váltó környékét megvilágító lámpácska + az ajtókon is végig van egy-egy hosszanti halványan világító csík, ami sötétben végig világít. Ha ez Magyarországon tilos lenne, nem is forgalmazhatták volna így az autót. (Nem valami ritka "egzotikus" típusról beszélünk.)

Én úgy tudom (bár konkrét jogszabályt most fejből nem tudok beidézni), hogy kívülre nem szabad a gyári világításokon kívül más utólagos dolgot felrakni.

2019. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!