Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden ember meg tud tanulni...

Minden ember meg tud tanulni vezetni?

Figyelt kérdés
Túl vagyok a KRESZ vizsgán, ami elsőre meglett, nem is vagyok egy izgulós típus, most voltam harmadjára vezetni, alacsony orgalmú helyen gyakoroltuk a sebességváltást, ami a végére már ment, de a kormányzás még nagyon úgy érzem, hogy gyakorlásra szorul, volt párszor, hogy kicsit beljebb mentem a kelleténél vagy rámentem a szegélyre, az oktató megállás nélkül üvöltött velem és bármilyen nyugodt is voltam az elején a végére már eléggé elkenődtem. Van rá esély, ogy sok gyakorlással menni fog vagy reménytelen, hogy valaha is megtanulok vezetni? 19/L U.i. Azt kihagytam, hogy a gyakorlati rész első órája előtt még nem vezettem soha.

2019. jún. 26. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Engedd meg, hogy elmeséljem a történetem: 17 évesen kezdtem a KRESZ-t. Jól ment, levizsgáztam 74 ponttal. Elkezdtem vezetni. Az első pár óra nagyon jól ment a rutinpályán, aztán jött a forgalom. Volt egy pár alkalom, amikor nagy hülyeségeket csináltam, ez letört. Aztán ment egyre jobban, majd jött a vizsga. Megbuktam. Hibáztam, teljesen jogos volt a bukás, de az önbizalmam megsínylette a dolgot. Azon agyaltam, hogy kell-e nekem egyáltalán jogsi, pedig mindig is nagy autórajongó voltam, ráadásul sok pénzt öltem már bele. Aztán belevágtam még egyszer a vizsgába. Akkor sikerült, az volt a legboldogabb pillanat, olyannyira, hogy a pillanat hevében elfelejtettem befizetni az utolsó két órát :D aztán egyre jobban ment a vezetés. Itt vagyok 3 évvel később 3 éves B kategóriás jogsival, nem tudom hány 1000 km-rel a lábamban, furgonos tapasztalattal (tavaly diákmunka keretében, idén megyek újra) és 1,5 éves C kategóriával. Az egészből azt akartam kihozni, hogy ne add fel, 1-2 alkalom semmi,nem a T betűs autóval fogsz megtanulni vezetni. Senki sem úgy kezdte, hogy minden ment neki, majd idővel belejössz. Előre is sok sikert kívánok! :) 20/F
2019. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de azok akik megtanultak vezetni és kaptak jogosítványt nem is feltétlen egymást fedő halmazt alkotnak.

Ha az oktatód faskalap simán keress másikat, stresszelve nem lehet vezetni tanulni (meg egyébként vezetést oktatni sem).

2019. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress vagy kérj másik oktatót! Az nem normális, hogy üvölt veled! Fizetsz egy szolgáltatásért, elvárható, hogy normális szolgáltatást kapj érte. Gondolj bele, ha bemész egy fodrászhoz, aki elkezd veled üvölteni, hogy mi a fenéért akarsz te hajat festeni, mert rajtad az sem segít, akkor visszamész még abba a szalonba?
2019. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van keze-lába, az megtanul. Ha az első vezetési óra előtt soha nem próbáltál vezetni ill. nem ismerkedtél a "kezelőszervekkel", az tényleg hátrány. Ha az oktatód üvölt, az csak azt jelenti, hogy férfiként így akarja előtted hangsúlyozni, hogy Ő férfi és magasabbrendű nálad. Azt hiszi, hogy így lesz tekintélye, magyarán antipedagógus és egy faxkalap.

Olyan van persze, hogy valaki eleve figyelmetlenebb, rosszabb a koordinációs készsége, kissé sutább a manualitása, rosszabbak a reflexei, túlkompenzál stb.

Meg tudsz tanulni vezetni, de persze, hogy mikor, mennyi gyakorlás után, ez az oktaótól is erősen függ. Nyugodtan szólj rá az oktatóra, hogy vegyen vissza (hiszen Te fizeted !) és kérj más oktatót, ha nem vagy megelégedve, mert nem tanulsz tőle. Mert hát a tanártól nagyon sok függ !!

2019. jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedves válaszokat, főleg elsőnek a biztatást, oktatót sajnos nem tudok váltani, mert szinte már mindenhol próbálkoztam a környéken, de teltház van a nyáron mindenhol, nyár után meg kezdődik az egyetem és amellett nem nagyon lesz időm, félévente van kb. 28 zh-m, utána meg vizsgák. Szóval marad ez az oktató, de most már megnyugodtam, hogy tudom, hogy az ,hogy valakinek lassabban megy, nem jelenti azt, hogy nem megy.
2019. jún. 26. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Hidd el, ha én megtanultam bárki képes rá. Háromszor buktam, negyedik alkalommal mentem át, akkor sem azért mert megérdemeltem. Utána mint kiderült, az oktató jelenléte volt az, ami miatt kellemetlenül éreztem magam és hibáztam. Miután megjött a jogsim és végre egyedül vezettem, minden görcs eltűnt belőlem. A vizsga az csak egy színjáték, egy rossz vicc, az igazi tanulás csak utána kezdődik. Azóta több tízezer kilométert vezettem, soha még csak baleset közeli szituációba sem kerültem. Kitartást, nagyon az elején vagy még. Minden kezdet nehéz.
2019. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha felvettek az egyetemre, akkor ez nem fog gondot okozni. Mint minden, a vezetés is fejben dől el. Tehát te csak nyerő lehetsz!
2019. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem. De nagyon kevés ember van, aki nem tud megtanulni. Ha körülnézel az utakon, akkor láthatod, hogy 70 éves parasztbácsik vagy épp putris c-ok is vezetnek, szóval nem űrtudomány.

Ha szar az oktatód, akkor válts. Annak nincs értelme, hogy mindig gyomorideggel ülj be vezetni. Nem is fogsz úgy fejlődni, ahogy kéne. Pikk-pakk eltelik a 30 óra, aztán ott állsz, hogy mondjuk még nem is tudsz parkolni. (tele van ilyen kérdésekkel ez az oldal)

Egyetem mellett is simán meg lehet csinálni, én pl. szeptemberben kezdtem vezetést, pedig mérnöki szakra jártam (és minden tárgyam meglett).

2019. jún. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ritka balek vagyok, alig tanultam meg B-vel vezetni, sajna vagy nem (pénz szempontjából nem) b jogsi vizsga az olyan volt, hogy vigyem el a vb ügyvédhez meg vissza mert várja a futárt, egész végig telefonált, le se izélta mi történik, ezt nem éreztem jónak, amikor lehetőségem volt és már megjött a jogsim saját magam képeztem, annyira, hogy akartam még egy vizsgát, erre volt jó a C , csak azt meg a bü és a izgalmi helyzet okozta beszédhibám miatt buktam kétszer is (nem tudtam beszélni, mekegtem, érettségin nem izgultam annyira,tél volt és én izzadva rezegtem). Lresz az laza volt, az a kedvencem.


Na aztán eljött tegnap a vizsga.. úgy fogtam fel mintha egy pót B vizsga lenne, de azért át akartam menni, aztán, érdekes volt, egy hiba pontom nem volt, úgy mentem mintha fotózott volna a nyomda kresz könyvbe :D.


Ha én meg tudtam csinálni a B-t meg most a C-t akkor neked is sikerül.

2019. jún. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rövid válasz, hogy "igen". Van, aki gyorsabban, könnyebben, van, aki lassabban, nehezebben, vagy rosszul, de mindenki meg tud tanulni vezetni.
2019. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!