Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet túl...

Mennyi idő alatt lehet túl lenni azon hogy az ember már nem egyetemista? Most végzek de 6 év után olyan fura hogy nem kell az eddigieket tanulni vagy a tanszék elé is csak kirándulás közben mehetek ha a városban járok.

Figyelt kérdés
Érettségi meg gimi után nem volt bennem ilyen fura érzés mint most.
2019. jún. 14. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Mesterszak? Phd?

Én amit csak tudok elvégzek, jó érzés nekem a tanulás

2019. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 5 és fél évet voltam egyetemen (BSc+MSc), nekem pozitív értelemben volt fura. BSc után még nem éreztem azt, hogy szeretnék dolgozni 40 órában (annak ellenére, hogy akkor már gyakornokoskodtam heti 20 órába), meg szerettem tanulni, így mentem MSc-re. Aztán MSc 2. félévében nagyot fordult a dolog, rettentő sok szivatás volt és kezdett sok lenni. Így mire végeztem, gyakorlatilag már tényleg dolgozni akartam.

Aztán sok ideig fura volt, hogy sok a szabadidőm. Munka után azt csinálok, amit szeretnék, nem kell ZH-ra vagy vizsgára készülni. Nyilván vannak időszakok, amikor nehezebb. Mostanra úgy másfél év után megszoktam.

2019. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Most végeztem mesteren. :) Nem az alapszakot jártam eddig...:D Amúgy most a diplomaosztóig pihenek és feltérképezem a terepet munkahelyileg aztán nekiállok keresgélni.


Amúgy tény hogy kényelmes volt az egyetem mert gyakorlatilag egy két idegőrlő vizsgán zh-n kívül nem volt rossz még úgysem hogy bejártam és egész sok pénz is bejött havonta.

Viszont a phd már nem az én világom. A kutatás meg a zh-k felügyelése meg csak nem könnyű amit ott tanulnak így azt nem erőltettem csak olyan ürességet érzek most vagy nehéz leírni.

2019. jún. 14. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!