Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magas lett az autóm CO kibocsá...

Magas lett az autóm CO kibocsátása. Ez segíthet?

Figyelt kérdés

0,2 volt a határérték, nekem 0,6 lett.

A szerelö azt javasolta, hogy mivel ez még nem olyan nagy eltérés, próbáljuk ki, hogy 98-as benzint tankolok+ adok hozzá injektor tisztító folyadékot, megjáratom 30 km-en át autópályán, és ha azután beméri, akkor hátha belefér a határértékbe...

Szerintetek működhet?


2019. jún. 28. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha mindezt megcsinálod kapsz zöld rendszámot? Nem! Akkor meg mit görcsölsz ezen? Álhobbi ez a co cuccozás, ha nem parkolsz ingyen meg nincs adómentesség szerinted hány "környezetvédőnek" lenne fontos a co meg egyéb káros anyagok sasolgatása? Te is feleslegesen pattogsz ezen, persze, tölts bele drága benzint, nem arról van szó, de gondolom szegény latalizátorod vészhívó jeleit kaptad a 0.6 eredménnyel.. Motornak persze jót tesz amit a szerelő javasol, csak mondológommal a álkörnyezetvédőkbe kötöttem bele.
2019. jún. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
*katalizátor, bocs.
2019. jún. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Finnországban élek,itt sokkal szigorúbbak. Finn rendszámos az autóm, itt is kell vizsgáztatni. A fejem sem fájna, ha nem a műszakim múlna rajta! Nemsokára hazamegyünk a kocsival, itthon harmadáron tudnám javíttatni...

De addigra lejárna a műszaki mire visszaérnénk Finnbe.

2019. jún. 28. 07:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, ez nem kerűlt említésre. Milyen autó? Próbáld elöszőr kikormolni, utána menjen a szuper benya.
2019. jún. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek ebben .

Ugyan is ha a magasabb oktánszámtól javulna a CO érték akkor gyárilag írnák elő a használatát.

2019. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
BMW E46 compact 2001-es. Valamelyik szerelő a 98-as benzint ajánlotta, más meg határozottan a 95-öset. Nagyon sokáig 98-asat tankoltam bele csak. Most fél tank 95-ös van benne. A szerelő szerint erre a mennyiségre tolják 25 l 98-asat+ injektor tisztító folyadékot. A szervizkönyvben azt írják, hogy 95/ 98-as benzin. Nem írják elő kifejezetten egyiket sem.
2019. jún. 28. 12:16
 7/9 A kérdező kommentje:
* 25 liter 98-as benzint
2019. jún. 28. 12:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk táv-diagnosztizálni, hogy miért magasabb a CO-d, de ahogy érzem a szerelőnek sem sikerült kiderítenie, csak tippelget. Próbáld meg, hátha - de szerintem legalább akkora az esély rá, hogy nem fog működni.

Elsőnek pedig javaslom a szénmonoxid mérgezés kulcsszót.

2019. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem fúj az utastérbe a kipufogó, zárt térben meg nem járatom a motort. De azért köszönöm. Gondoltam megkérdezem, hátha volt már valakinek tapasztalata vele.
2019. jún. 28. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!