Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dobfék melegszik. Tényleg...

Dobfék melegszik. Tényleg javíthatatlan?

Figyelt kérdés

A hátsó dobfékem melegszik hosszabb utak során, "kézrátétellel" olyan hatvan fokos lehet a jobb, a bal kevesebb. Mivel aszimmetrikus, a melegedés, ez nem lehet normális. Elvittem szerelőhöz, ő adott egy 130 ezer forintos árajánlatot, komplett cserére (dob, fékbetétek és munkahenger). Szerintem első körben elég lenne egy tisztítás, de azt mondta, hogy ha egy dobféket egyszer kinyitnak, kábé lehetetlen újra visszarakni. Igaza van, vagy csak ijesztget, és nyugodtan vegyem le a dobot otthon?

Amúgy ez egy 15 éves Suzuki Wagon R, kézzel tudom forgatni a kereket, de a kör egy bizonyos hangján kicsit karcoló hangot ad és nehezebben is fordul.

Véleményeteket köszi!



2019. jún. 28. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Első körben próbálj meg a kézifék állítócsavarján egy kicsit lazítani. Egyébként a dobféket nem visszarakni nehéz, hanem levenni, ha már túl nagy a válla és önbeállós a fékpofa.
2019. jún. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Levenni kb 10 perc lesz. Minden szét fog ugrani. Összerakni lesz cumi, mert a két feszítő rugót visszarakni szívás. Előző, ha meg hülye vagy hozzá, maradj csendben.
2019. jún. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De nem lehetetlen össze sem rakni, csak nehéz.

És ha a dob le van véve meglehet takaritani, polir papirral át simitani és annak jónak kell lenni, ha nem szorul a munka henger.

Egyébként ha te neked állja a kezed a fékdobot hosszabb út után, azt nem hívjuk melegedésnek.

A dobot nyugodtan leveheted , semmit nem tudsz elrontani, aztán kitörölgeted, kitakarítod és vissza rakod. De ha régen volt levéve a dob, akkor nehezen fog lejönni, rározsdásodik és kalapáccsal ütögetni kell ahhoz hogy lejöjjön.

2019. jún. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:

Engem érdekel a szerelés, sokmindennek nekiálltam lesz ami lesz alapon.

Tapasztalatlan suttyó koromban szétszedtem a dobféket mert nem egyformán fogott a 2 oldal, kitakarítottam és elfelejtettek szólni hogy nem lehet összerakni, úgyhogy egyedül összeraktam.


Kamu a szerelő dumája, legyen pár alap szerszámod és minden jól rakj össze, indulás előtt pedig teszteld le.

2019. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Előző, ha meg hülye vagy hozzá, maradj csendben."


Aztán miért ugrana szét attól, hogy leveszed a dobot te hiperzseni? A rugót beakasztani pár perc, ha van megfelelő szerszámod okoska! Hülyézni már megtanultál azt látjuk, de a többitől még messze vagy!

2019. jún. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddigi válaszokat köszi. Megemeltem mindkét hátsó kereket, és beállítottam a kézifék szabályzócsavarját úgy, hogy biztos ne szoruljon. A bal kerék úgy forog, mint a biciklikerék (nulla ellenállás), a jobb viszont két-három fordulat után megáll, tehát valami valamihez hozzáér. Ki fogom nyitni a féket és visszajelzek, a félelmem épp a "szétugranak a rugók" volt.
2019. jún. 28. 19:21
 7/8 Maximas ***** válasza:

Helló!

Ha már a forgás gond felmerült, akkor csapágy probléma is okozhatja azt.

Nem tuti 100% tipp de szerintem párhuzamba hozható. (Mielőtt még elkezdődne a hülyézés.)

2019. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ígértem, visszajelzek: a kerékagy-anyát leoldva a kerék szabadon forog (tehát csapágy jó), Viszont nem jött le a dob, mivel a fékpofák "árkot vájtak" a fékdobba, és az automata utánállító beleszorította az árokba a fékpofákat. Innentől feladtam, viszem a szerelőhöz az általa ajánlott dob+fékpofa+munkahenger cserére, ami ezek szerint nem átverés volt. Még egyszer mindenkinek köszi a tippeket.
2019. jún. 29. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!