Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülhet egy riasztó...

Mennyibe kerülhet egy riasztó beszerelése?

Figyelt kérdés

A héten tolvajok kezére került a szeretett kisautóm, amely kb. egy középkategóriás tv árát takarta már így a 21 évévvel. Elgondolkoztam, hogy akkor az én 17 éves jó állapotban lévő, polírozott, csillogó volkswagenem is nagy veszélyben van. Eddig abban a tudatban voltam, hogy az ilyen autókra rá sem néznek, csak a BMW és az egyébb milkós autók kellenek nekik. Hiba volt, oké, a lényeg, hogy most egy megbízható és hatásos védelmet szeretnék beepítettni, de idegen talajon járkálok etéren.


Nem tudom, melyik a legjobb megoldás egy pár ezres kereten belül és az milyen szolgáltatásokat nyújt.


[link]


Először GPS nyomkövetőre és néma riasztóra gondoltam, de előbbi eléggé zsebbe nyúlós és így a riasztót választottam. Úgyis szeretnék távirányítót szerelni a zárhoz, így legalább két legyet ütök egy csapásra. A kérdés, hogy mennyire macerás ezeknek a beszerelése (ha jól tudom a távirányítóhoz csak a biztosítékoknál kellene matatni), tehát mennyit kérhetnek el a beszerelésére.


Szerettem volna a termékhez feltenni egy kérdést, de ahogy láttam egy 1 éves kérdésre se sikerült még válaszolniuk, úgyhogy felteszem ide:

Lehetőség van arra, hogy egyszerre riasszon hangosan és némán?

Ez azért fontos, mert ha véletlenül kapcsol be, (de ha okkal is), kapjak értesítést, hogy ne nézelődjek még a boltokban, hanem húzzak a parkolóba, mert valami történik. (Amúgy ezek meddig riasztanak? Amíg ki nem kapcsolják vagy van rajta egy időhatár?)



2019. jún. 29. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább rejtett kapcsolôk kellenek pl gyújtásra benzpumpára mert a riasztót lesokkoljok bezavarják .Meg aztan ki se megy senki a villyogásra kevesen avatkoznak bele a lopasba . Elvisznek bármilyen autót mert rablásra furikázni kell vagy alkatrésznek .
2019. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen gondolkoztam a kapcsolókon is. De egy tapasztaltabb arra is rájön és teljesen mindegy milyen leleményesen rejtem el a kapcsolót, nem azt fogja keresni, hanem ahol a megszakítás megtörtént. Elég csak azt kifigyelnie, hogy nem kattan az üzemanyag pumpa és már tudja is hova kell nyúlni. Nem beszélve arról, hogyha elfelejtem lekapcsolni, vagy nem tartom indokoltnak (fényes nappal beugrok a kisboltba pl.)

A felsorolt hátrányai ellenére ezen is alaposan elgondolkodom természetesen.


De nekem amúgy is kell egy távirányító, akkor már miért ne szereltetnék be egy ilyet?

Csak nem tudom mennyivel több lenne a beszerelése és a fentebbi kérdéseimre is keresem a válaszokat.

2019. jún. 29. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!