Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kia Ceed váltó probléma?

Kia Ceed váltó probléma?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek az alábbi helyzetről Parkolóhelyre tolattam be a kocsival. Korrigálnom kellett volna, így egyes fokozatot akartam kapcsolni rükverc után. (Rükverc olyan mint Opelon, üresben felhúzol egy kart és balra előre). Ki akartam venni rükvercből,de a reteszelés nem oldott ki, a váltókar viszont mozgott hátra, de csak nem tudtam kivenni rükiből. A váltókaron a hátramenet kapcsolókarját nyomogattam néhányszor mire kioldott, és tudtam egyest kapcsolni. Mi lehet a baj? Kia Ceed 1.4 szívó benzines, három hónapos autó. Azóta számtalanszor kapcsoltam hátramenetet,soha nem csinálta, csak ott egyszer. Minden fokozat recsegés nélkül kapcsolható. Csak ezt nem értem,hogy rükvercből kihúzva a váltókar mozgott, a retesz viszont nem oldott ki, bennmaradt sebességben. Mintha beragadt volna az a kapcsoló a váltón amivel a rükvercet kapcsolom. Mi lehet ez szerintetek?
2019. jún. 29. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Vagy a zsírt hagyták ki a kulisszából, vagy nem voltak a helyzet magaslatán a mérnökök, amikor megalkották a gépet.

De majd bekopik, utána is lehetőleg ne próbáld végig, milyen variációk vannak, főleg pirosnál.

2019. jún. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!