Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kresz vizsgát meddig lehet...

Kresz vizsgát meddig lehet újra tenni? Illetve hogyan lehet autós iskolát váltani?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


1. Kresz vizsga

2017 decemberében, az első próbálkozáson megbuktam. Utána idő és pénz hiányában nem volt lehetőségem újra próbálkozni. Jelenleg tudok újra kreszvizsgát tenni anélkül, hogy a tanfolyamot végig kéne járnom?


2. Iskola váltás

Az autós iskola ahol a kresztanfolyamon voltam, kuponnal (bónuszbrigádoshoz hasonló) fogadott. Ha még tudok újra menni kreszvizsgázni, akkor utána mi a menete az autós iskola váltásnak ennyi idő elteltével? Mehetek simán egy másikhoz, megmondva hogy megvan a kreszvizsgám? Vagy intéznem kell valamit az előző iskolánál is? Azt tudom, hogy ha már vezettem volna az első iskolánál, akkor kéne kismillió dokumentum a levezetett órákról, meg minden. De ilyen esetben? Amikor az első iskola szerintem már el is felejtette a létezésem...


Megj.: Azért váltanék iskolát, mert akikkel együtt indultam a tanfolyamon, meséltek róla, hogy mindegyik oktató borzalmas, őrjöngenek, nem tanítanak ki normálisan. Szinte mindenki átment másik iskolához, van egy amelyiket többen ajánlották, inkább átmennék oda miután megvan a kreszvizsga. (Illetve ugye ha újra kell kresz tanfolyamra járnom, akkor kapásból új helyre járnék, de azt inkább elkerülném. A vezetés órák megbeszélés függvényei, de a fix időpontos kresz órákra nem tudnék rendszeresen járni a változó munkabeosztásom miatt.)



2019. júl. 2. 05:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az kresz tanfolyam megkezdésétől számított 9 hónapon belül meg kell kezdeni a vizsgát. Elmulasztása esetén a tanfolyam elévül. 9 hónapon belül tett, esetleges sikertelen vizsga esetében a vizsgajogosultság további 3 hónappal bővül. 12 hó elteltével a Tanfolyamot meg kell ismételni!


Tehát a kresz tanfolyamot újra kell csinálni, tiszta lappal indulsz, mintha most mennél először. Így bármelyik iskolába beiratkozhatsz.

2019. júl. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

│a fix időpontos kresz órákra nem tudnék rendszeresen járni│


┌─„A tanfolyamon részt vevők névsorát a Bizonylati album szerinti nyomtatványon a tanfolyam első foglalkozását követő 1 munkanapon belül elektronikus úton meg kell küldeni a vizsgaközpont részére, illetve egy példányt a tanulmányi naplóhoz kell csatolni.”


„A tanfolyam tantermi oktatásán minden alkalommal jelenléti ívet kell vezetni, melyet az oktatáson részt vevőkkel minden foglalkozáson alá kell íratni. A jelenléti ívet az összes résztvevő aláírása után le kell zárni úgy, hogy arra további aláírás ne kerülhessen, majd a tanulmányi naplóhoz kell csatolni.” ─┘

↑ 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól 1. számú melléklet 3.2.2.


┌─ „10. § (1) Elméleti vizsgára az bocsátható, aki

a) a tanfolyam elméleti részét az 5. § (3)* bekezdésében foglaltak szerint elvégezte”

*„5. § (3) A tanulók számára a képző szerv által elkészített vállalkozási feltételekben meghatározott óraszámok szerinti tanórákon való részvétel és az előírt feladatok képző szerv által igazolt teljesítése kötelező.” ─┘

↑ 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól


Nem valószínű, hogy ilyen szigorú nyilvántartási előírás mellett hiányos részvétellel ad igazolást, hamisít jelenléti ívet egy oktatási intézmény.


Erre az esetre alkalmas az e-learning képzés; nem kell részt venni tantermi oktatáson; saját időbeosztásod szerint haldhatsz.

↑ 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól

Az itt többször idézett GKM rendelet hatályos teljes szövegében olvashatsz az e-learning képzésről (is): [link]

2020. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!