Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen elektromos robogót vegyek?

Milyen elektromos robogót vegyek?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy az utóbbi időben 5 km-re kell csak munkába járnom. Így az autómat nem kínoznám ilyen rövid távon. Gyalog azért messze van napi szinten. Tömegközlekedés irdatlan drága és ritkán járnak a járművek + a harmada utat így is gyalog kellene megtennem. Ma kipróbáltam az 5 km-es távot 50 perc alatt sikerült megtenni, ami szerintem ennyi pénzért vállalhatatlan és annyi idő alatt gyalog is beérnék. Biciklivel jobb a helyzet, de elég dimbes-dombos a város, elég kellemetlen kánikulában, mikor megérkezek, egy jó 20 percig szó szerint ömlik rólam a víz. Ezért gondoltam inkább robogóra. Benzinest nem szeretnék, inkább elektromosat. Lehetőleg olyat, aminek kivehető az akkuja, így pl az irodában is tudnám konnektorról tölteni. És persze lítiumosat. Csak újban gondolkozom, használtat nem szeretnék.

Mivel 5 km a táv, nem kell extrém nagy hatótáv, inkább teljesítménye legyen, hogy a dombra a közel egy mázsámat is fel tudja vinni.

Keret 1 millióig, de jobb lenne kicsit alatta megállni.

Nézegettem a neten a kínálatot. Van nagyon sok féle. De mivel soha nem volt még ilyenem, nem értek hozzá, nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne igazán jó választás.


2019. júl. 4. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon nem is kell érteni hozzá. Vegyél minél erősebbet , azzal már lehet haladni. 1200-1600 watt az már szép teljesítmény, jobb mnt egy benzines robogó. De ezek már 400 körül vannak vagy felette.

Hecht Equis White Blue, keress rá.

2019. júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esetleg Soco


[link]

2019. júl. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ezt a Hechtet pont tegnap nézegettem. A paramétereinél nem írja, hogy lítiumos-e az akku. A relatív alacsony ár miatt nem lepődnék meg ha ebben még ólomakku lenne. Véleményeket olvasgattam róla, elég vegyes.

A Socot még nem láttam. Elég komoly kinézetű motor, de azt írja ez is max 45-tel megy s B-vel vezethető. Szóval akár ez is szóba jöhet, köszönöm. Utánanézek részletesebben.

Esetleg még ezt néztem: [link] Nem is olcsó, nem is szép, de a paraméterei elég meggyőzőek.

2019. júl. 4. 19:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Ott van még a ZTECH ZT-Berlin , 359000 ft-ért ennek azt írja zselés akksija van.
2019. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért amit linkeltél az 1 milla, annyival pedig biztos nem jobb.
2019. júl. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ZTECH ZT-Berlinből van lítiumos is, kicsivel 500 felett... Amit linkeltem sok apróságban jobb.

Pl:

- Nagyobb teljesítményű motor.

- Nagyobb kapacitású akku, amiben a cellákat lehet egyenként is cserélni/javítani.

- Jobb fékek. Elöl-hátul tárcsa + fékezéskor van visszatöltés.

- +1 év gari.

- GPS nyomkövetés, mobil applikációs kommunikáció.


Cserébe viszont igen, jóval drágább. Kár hogy nem lehet őket kipróbálni, tesztvezetni, mint az autókat. Mert így kb látatlanban kell dönteni. Gyakorlatilag ezért is írtam ki a kérdést.

2019. júl. 5. 08:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Asszem Budapesten van egy hely, ahol lehet bérelni SOCO-t. Vagy legalábbis láttam párszor a városban cirkálni őket.
2019. júl. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!