Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot Partner 2001es HDi...

Peugeot Partner 2001es HDi füstöt okád és erőtlen, most már alig mozdul de miért?

Figyelt kérdés
230 ezer km van benne, 1 tulaj vagyok, újonnan vettem 2002ben. Egy ideje sajnos úgy is használtam az autót, hogy csak magasabb fordulaton (kb amikor betölt a turbó) kezdett el füstölni. Aztán olyan lett mintha elment volna a turbó de a kis szokásos turbó "nyüszítés" kicsit hallatszott de abszolút nem volt erő benne és közben fekete füstöt oládott. Ma teljesen megállt alattam, olyan erőtlen lett, hogy alig mozdul és rosszabb mint egy Ikarus... Az autót rövid távokra használtam, valószínűleg ez is hozzájárult, hogy hamar elromlott valami. Mi lehet a probléma? Porlasztók? Turbó? Előre is köszönöm, fikázást nem kérnék, tudom, hogy az én hibám.

2019. júl. 4. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

EGR szelepet takarítottad már?

Persze lehet a levegőszűrő is eldugulva.

Egy alapos karbantartás nem ártana, ha mégsem javul akkor egy kiolvasás esetleg.

2019. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet injektor, turbó, levegőszűrő, bármi...
2019. júl. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok az üzemanyag, kevés a levegő. Hogy ezt konkrétan mi okozza, azt nem lehet ennyi alapján megmondani. De ahogy írod, lehet pl. turbó, porlasztó.
2019. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hibakódra valamilyen kuplung hibát ír, arra semmit nem találtam. De azzal konkrétan nincsen gond. Szépen kiemel, nem csörög a kinyomó csapágy sem.
2019. júl. 4. 23:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Egr szelepet nem takarítottam még.
2019. júl. 4. 23:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém szívó dizel Partner és 110000 km-nél ki kellett takarítani mert ez is annyira füstölt feketén , szürkén hogy nem lehetett semmit làtni. Azóta tökéletes.

Persze már a tied lehet ki se tudod takarítani annyira bekokszosodott hogy nem oldja fel semmi. De próba.

2019. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ppps válasza:
A HDI motor nagyon osszetett. Sok vakumszelep van akar az is okozhatja ezt, illetve ha a turbo csoved kilyukad attol is lehet. Lehet hogy csak egy apro problema, nekem is volt HDIm eleg sokat szoptam vele. Nezd at a vakumcsoveket, minden a helyen van e, turbo cso nem e lyukas. Ha nem talalsz semmit inkabb vidd el szerelohoz ne sajnalod ra a penzt mert otthon az ilyen problemakra elmehetek akar tobb ora is es lehet hogy csak egy cso van elrepedve amit nem latsz :/
2019. aug. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!