Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota vezérműlánc szakadás/át...

Toyota vezérműlánc szakadás/átugrás mennyire gyakori és mennyi km környékén fordul elő?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok ilyet hallok sajnos megbízhatónak hitt autónál már 100e km környékén. Toyota, Kia, Hyundai, Bmw stb..
2019. júl. 5. 10:50
 1/3 Beviz Elek ***** válasza:

BMW-nél tényleg típushiba és nem egyedi eset a szakadás, de sosem volt megbízhatónak hitt autó.


Toyotánál nem igazán jellemző, főleg nem 100e km-nél.

2019. júl. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

bmw aminél jellemző a szakadás és a nyúlás,de vannak olyan bmw-k amiknél igaz,hogy örök élet a lánc.

Az én citroenembe híresen ramaty bmw-vel közös fejlesztés van.200ezret léptem át és köszöni jól van a lánc amivel a gyárból kijött ,de nem mindenki szerencsés, vannak jó páran akiknek szintén ilyen motorral szerelt autójukba kevesebb km-el már 1-2-3 alkalommal is hozzá kellett nyúlni.

Viszont ugye azért van különbség a lánc és a szíj között!! Szíjat akár olajcserével együtt is cseréltethetsz, nem annyi idő és nem annyi pénz mint láncot cseréltetni. Szakadás szempontjából kb mind1 szíj vagy lánc mert mind a kettő nagy kárt tud csinálni.

2019. júl. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak bizonyos motorok, amiknél gyakori a lánc szakadás. A vezető / feszítősín eltörik, a feszítőpatron(ok) nem tudják kellően feszesen tartani a láncot.


Toyota esetében nem tudom mennyit bír ki a vezérműlánc. A kezelési útmutatóban biztos részletezik. 2 lehetőség van X kilométerenként csere, vagy gondozásmentes a vezérműlánc. Ha gondozásmentes, akkor csak jó motorolajat kell neki adni, és a motorolajat 8.000km - 10.000km-ként lecserélni.


Nekem az Opel vezérműláncos (X20DTH), gondozásmentes. 20 éve, 430.000km óta a motorban van, és benne is fog maradni, mert 300.000Ft. lenne a csere.

2019. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!