Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gond-e ha a kuplungot benyomva...

Gond-e ha a kuplungot benyomva (de sebességben nincs az autó) tartom a lámpánál való várakozás közben?

Figyelt kérdés
Lámpánál várakozásnál sebességből kiveszem az autót, de a kuplungon sokszor rajta felejtem a lábam. Sajnos így szoktam meg... és nehéz leszokni róla. Mennyire károsítja ez az alkatrészeket?
2019. júl. 5. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon.

Hogy szoktad meg így? Így tanította az oktató?


Igen hamar tönkre fog menni a kinyomócsapágyad.

2019. júl. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Így van, ez egy rossz szokás ami a kinyomószerkezet idő előtti elhasználódásához vezet.
2019. júl. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem így tanította az oktató, de kb. fél éve van jogsim és mivel nagy városban lakom, így a reggeli csúcsban így várakozva biztonságosabbnak éreztem az elindulást. Pár hónap alatt ezzel ki is nyírhattam a kuplungot szerintetek? Honnan veszem észre ha gondok vannak vele?
2019. júl. 5. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
szokj le róla. a másodperc tört része alatt kinyomod a kuplungot, amikor kell, és rakod is a sebességet. nem kell nyomni. autó korától függően, tönkremegy a kinyomócsapágy. és szét kell szedni az egész váltót, ami bonyolult is. szóval drága.
2019. júl. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem minek tartod ott. Lámpánál való várakozásnál üres majd féken tartom a lábom
2019. júl. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Semmi értelme nyomni. Mejd belejössz, és elég gyors leszel.

Különösebb kapkodás nélkül amikor jön a piros-sárga jelzés, ki lehet nyomni, be lehet tenni egyesbe, meg lehet mozdítani az autót, és a zöld jelzés már mozgásban találja.


Kíváncsi vagyok annak a váleményére, aki az eddig válaszokat leminuszozta, hogy szerinte miért nem káros. Pirost nyomkodni könnyű, de észérv is van mögötte?

Vagy csak egy trollkodó f_szkalap?

2019. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!