Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti nem tartjátok irreálisan,...

Ti nem tartjátok irreálisan, nevetségesen soknak a használtautók árait?

Figyelt kérdés

Felmegyek a hasznaltauto.hu-ra.. és 100+ ezer km-es, 10 éves, 68 meg 75 lóerős fostalicskák (pl Suzuki Alto) is alsóhangon 1.150.000 Ft-ért vannak fent és ez a kínálat legalja, tehát, ha még fostalicskából is jobbat akarnánk venni, ami nincs leharcolva teljesen, akkor még dobjunk hozzá jó fél milliót legalább... Hihetetlen.


Miért van ez? esetleg magánszemély felteszi az autóját reális áron, amire autókereskedések azonnal lecsapnak, megveszik és felrakják jó drágán, kartellezve, vagy ennyire jól teljesít Magyarország és pörög a gazdaság, hogy minden autó 1,5-2x-es áron van fent, mint amennyiért elfogadhatónak tartanám egy átlagos magyar fizetés mellett...


vagy... mindenki azt hiszi, h a saját lova aranyat ér és felrakják méregdrágán? vagy én nem vagyok tisztában az árakkal és szokjam meg, hogy a férges alma (visszatekert, rommá tört múltú lestrapált ipari hulladékok) kilója 600 ft..?



2019. júl. 9. 16:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
49%
Nem trollkodott, hanem az igazat írta le.
2019. júl. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
49%

Na felmentem én is a használtautóra.

Az általad írt márkára 2008-as évjáratig 14 találatot hozott le, ebből 11 db volt a leírt áron vagy az alatt jóval. Ennyit erről.

Attól még, hogy egy válasz rávilágít a f.s zságodra, nem lesz troll az írója.

2019. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
32%
D. Brasco nem troll, hanem leírta az igazat.
2019. júl. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
45%

Jó sok tudatlan válaszolt a kérdező egyébként teljesen jogos és jó kérdésére.


Valóban el vannak szállva az árak, ami annak az eredménye, hogy leginkább kereskedések árulnak autót, direkt magas áron, mert ebből úgyis alkudnak majd a vevők, másrészt meg mert megtehetik, kartelleznek egymás között (tudom, mert ezt konkrétan kereskedők vallták be)


A magyar meg egy birka, hitelfelvevő nép, ezért simán bevállalnak fizetéshez képest irreálisan magas áron autót, csak tudják elhozni, nem véletlenül a bank tulajdona az utakon látható autók kb 3/4-ede.


Mikor magánszemélyként hirdettem autót normál piaci áron (nem is sokért, de nem is kevésért) még aznap 14, igen, tizennégy kereskedés telefonált, hogy elvinnék azonnal.


Megemeltem az árat és továbbra is csak kereskedések hívtak. Végül elvitték az autót, amit utána megláttam kilómétert visszatekerve (úgy bő 120 ezret tekertek vissza rajta), 1. tulajként hirdetve (2. tulaj voltam) és törésmentesen (konkrétan a jobb sárvédő, meg lökhárító teljesen új, mert belémjöttek és cserélni kellett..) találtam meg majdnem fél millió ft-tal drágábban a használtautón..


Na ezért kedves kérdező.


A többiek meg üljenek le, 1-es.

2019. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
57%

14-es, te is leülhetsz 0-val.

Azért, mert téged átbsztak, szánalmas dolog általánosítani és fröcsögni. Igen, vannak kereskedések, igen, a használtautón is. De képzeld, ők is hirdetnek korrekt áron meg magánszemélyek is, akik nem vernek át. Azért, mert te rosszul jártál, nem mindjárt az egész világ lesz a rossz.

A kérdezővel meg ahogy már az elején megmondta valaki, csak annyi a gond, hogy az 5 hőzöngő, fröcsögő állításából 4 nem igaz és ezt te magad is ellenőrizheted kb fél perc alatt.

2019. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
36%
Van az a vicc, hogy forgalommal szembemész az autópályán de te tartasz mindenki mást hülyének... ennek a kérdésnek az esetében két, magát nagyon okosnak tartó egyén megy a forgalommal szembe. Érdemes lenne elgondolkodni.
2019. júl. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
26%
:D Még ha halott lenne a hasznaltauto piac akkor jogos lenne, de viragzik, szóval az árakkal nincs baj...
2019. júl. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
72%
Egy szót mondok: szabad piac, vagy kapitalizmus. Minden annyit ér, amennyit adnak érte. Tovább nincs miről beszélni.
2019. júl. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
57%

De, nagyon is nevetségesnek tartom. 6 évvel ezelőtt vettem egy kis Opelt, és bár kiderült, hogy vissza van tekerve az óra, még így sincs annyira sok benne. A lényeg, 6 éve használom szinte napi rendszerességgel és majdnem ugyanannyiért eltudnám adni, mint amennyiért vettem. Nyilván, ez nekem ebből a szempontból jó, de ha cserélni szeretnék, akkor nem.

Most biztos, hogy sokan le fognak pontozni, de lesz@rom, akkor is így gondolom amit most fogok írni. Nagyon remélem hogy hamarosan bedőlnek ezek az új hitelek és zuhanni fognak az árak! Jelenleg csak eladni szabad, venni nem. Ugyanez vonatkozik az ingatlanokra is.

Kérdező! Tudom, nehéz, de ha van lehetőséged, akkor most ne vegyél. Ha mégis nagyon szükség van rá, akkor egy olyat vennék a helyedben amit sz@ré-hu'gyé megkapsz,addig is spórolnék egy normálisra. Persze, erről már te döntesz.

2021. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#19


Szóval akkor te a tipikus csóró proli vagy, aki csak akkor tud érvényesülni, ha mások buknak. Érdekes életszemlélet. Egyébként ha bebukna, akkor se bukna senki akkorát, mivel ezek már nem a régi devizás hitelek, a nagy része értékőr finanszírozás, szóval ha beadod akkor nullázzák a hiteled a kocsi értéke meg nem zuhan meg tőle.

2021. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!