Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért takarják el a rendszámot?

Miért takarják el a rendszámot?

Figyelt kérdés

Látom sok ember amikor pl a közösségi oldalára kirak egy képet az autójáról/motorjáról valamivel eltakarják a rendszámot.

Biztos velem van a hiba és ezért is kérdezem hogy ez miért van így ? Miért kell eltakarni ? Ha az utcára kimegy az ember bármerre néz lát egy autót/motort ottvan rajta a rendszám jól láthatóan. Mert ugye a szabály is azt írja hogy jól láthatónak kell lenni a redszámnak. Megállunk pl egy bevásárló központ parkolójába és míg benn vagyunk a boltba nem takarjuk el a rendszámot több 100 ember fogja látni és mi is több 100 rendszámot látunk.

De ha felrak valaki egy képet mi értelme van eltakarni ?


2019. júl. 9. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Közösségi oldalon általában a rosszakarók miatt van kitakarva ha kivan
2019. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az en haverom azert mert M5 optikai tuning van az autojan, es nehogy megtudjak hogy csak egy 520d e60
2019. júl. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha mész az utcán, nem tudod, hogy melyik autó kié. Akkor sem, ha látod a tulajdonosát is. De ha valaki feltölt vmit fb-re, akkor ott a neve és a profilja. Ezekkel akár már vissza is lehet élni trollkodás szintjén, pl. kamu autós hirdetéseket feladva.
2019. júl. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

eladásnál ahogy a 2-es írja...abban bíznak, hogyha nincs meg a rendszám, akkor nem tudják lekérdezni az autó adatait, és így nem derül ki, hogy mondjuk már van egy biztosítós bejegyzés balesetről, vagy hogy csak másodjára ment át legutóbb a műszakin...


közösségi oldalaknál meg hát azok takarják el, akik félnivalójuk van...volt már rá ugye néhány példa, amikor a bátor emberke kitette a videóját, ahogy 120-szal állatkodik a városi 2x2 sávos úton, záróvonalon is átmenve stb. , mert menő és hát a videón nem látszik a rendszám...de kicsivel lejjebb meg ott van az autó lefotózva, rendszámmal mindennel, minden kétséget kizáróan, hogy az az autó szerepel a videón is...jóval egyszerűbb megtalálni a gazdáját.


ezen kívül szerintem semmi más nincs, ami miatt indokolt lenne rejtegetni...

2019. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 kitakart rendszámmal is lehet kamu hirdetést gyártani, elég hozzá lementeni a képet...


Én olyasmira gondoltam, hogy pl. Gipszjakab haragszik Jóskapistára akkor ne tudjon pl. kárt tenni Jóskapista kocsijában - amikor látja az utcán -, miután megjegyezte a rendszámát a fb profiljáról, hogy az az övé. Persze lehet ennek se nagy a realitása, dehát van aki így nyugodtabb...


#1 voltam

2019. júl. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ismerőseimmel osztok meg pl egy az autómról készült képet, akkor természetesen nem takarom ki.

De ha nyilvános csoportba rakom ki, amit nem tudom hogy ki lát, akkor ki szoktam takarni. Nem tart semmiből a képet kicsit megszerkeszteni, hogy ne legyen olvasható. Nem tudok róla, hogy lenne kimondott rosszakaróm. De annyi rosszindulatú, irigy ember van a neten, hogy szerintem jobb félni, mint megijedni. Ugyan így a személyes adataim, lakcímem, telefonszámom, stb sem nyilvános a facebookon. A legtöbb embernek amúgy is teljesen lényegtelen információ. Mint ahogy az utcán is ha látják a rendszámomat, ugyan ez a kategória. Ha JóskaPista megtudja az ország túlsó végében, hogy hol lakom, mit tud kezdeni vele? De ha valaki szándékosan vissza akar vele élni, annak egy támpont. Mint ahogy azt sem szoktam posztolni valós időben, hogy két hétre elutaztam és addig tök üres a lakásom. Pedig az emberek 99,9999%-ának ez nem lényeges információ.

Ha látok egy autóról készült képet, aminek ki van takarva a rendszáma, az nem zavar, hiszen nem a rendszáma a lényeg számomra.

2019. júl. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek. Ma is tanultam valamit. Köszi mindenkinek.
2019. júl. 10. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!