Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Korrózió, rozsdásodás ellen...

Korrózió, rozsdásodás ellen van valami védelem megoldás?

Figyelt kérdés
Vettem egy 27 éves autót viszonylag jó állapotban, viszont nem tudom megoldani, hogy garázsba tartsam, megszerezném őrizni a jó állapotát, lehet bármit tenni az ellen, hogy meggátoljam a rohadását, esetleg valani speciális szer/ festék létezik e? Vagy mi a titka, az autó folyamatos tisztán tartása?
2019. júl. 11. 05:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Elviszed egy lakatoshoz, az autó árának kétszeresérért kilakatolja, eltünteti a rozsdás lemezeket stb. Majd még egyszer ennyiért lefényezteted, alvázvédőzteted.


Vagy használod az autót amíg még értelmesen át lehet tolni műszakin, aztán leadod bontóban.

2019. júl. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rendszeresen, de nem túl sűrűn mosod, waxolod, tisztán tartod. Télen a sós trutymós időben ha lehet ne is használd! Vagy ha mégis, akkor a sós idő végén alvázmosás! Az alvázat is rendszeresen ajánlatos átnézni. Ha utcán tartod, kb ennyit tehetsz. 27 év már elég jó arány, hogy eddig kihúzta. De a legnagyobb gondosság ellenére sem fogod tudni az örökkévalóságig megőrizni. Garázs sokat jelentene, főleg egy ilyen idős autónál. Egy időben évekig béreltem garázst a lakásomtól 3 buszmegállónyira. Ez gyalog 10-15 perc. De inkább gyalogoltam naponta kétszer ennyit és fizettem a bérleti díjat, de nem aszaltam az utcán az autót. Most már szerencsére olyan helyen élek, ahol itt van a ház mellett a két állásos garázs.
2019. júl. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D. Brasco ***** válasza:
70%
Az összes autó alulrol kezd el rohadni,tehát te hiába mosd vagy waxolod meg takarod le és társai,kulonosebben sokat nem fogsz érni vele,amig azt nem tudod megoldai hogy alulról védve legyen(ne érje víz sár,kintudjon száradni stb stb)amit meg csak egy garázzsal lehet megoldani.......ha az utcán áll,egy jo alvaz es üregvédelem a legjobb amit tehetsz de csodat az sem tud tenninés örökke tartani sem fog
2019. júl. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy tisztességes alváz és üregvédelem kb 80-100.000 forint. De akkor az jó lesz.
2019. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!