Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos motor-kismotor...

Elektromos motor-kismotor építés, Próbálkozott már vele valaki? Milyen motort ill. Vezérlőt keressek ha min 50km/h max100km/h szeretnék belőle ki hozni?

Figyelt kérdés
Egy leselejtezett (segédmotort) szeretnék átalakítani. Kivitelezhető-e hogy a úgy legyen programozva 2 állással, hogy az egyiken annyi teljesítményt adjon le hogy nyélgázon se menjen 50km/h fölé, a másik állásban viszont max teljesítményt adjon?

2019. júl. 11. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hát 100kmh legális keretbe (4kw) nehézkes lesz, ha erősebb motor van benne akkor meg nemtudom mekkor a lebukás veszélye, de a kockázat nagy


a 50kmh/100kmh részre meg inkább valami 2 állású váltót tudok elképzelni, ez olyan áttételezéssel hogy 50-nél pörögjön maxon, könnyem meghajtja a motort így jobban gyorsul és kisseb a fogyasztás

a másik meg 100 on pörög ki

ezzel lehet játszani 50-ig 1-es jól gyorsul utánna 2-es és mész az útra


valami kissebb váltót 2-3 sebességest kéne átalakítani, változtatni az áttételezésen

2019. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sokan hülyeségnek tartják a váltót elektromos motorokba de pont ezért van értelme, ilyen dolgok miatt
2019. júl. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D. Brasco ***** válasza:
12%
Egy segédmotornak 45km/h lehet a maximalis tervezett sebessége........egy ilyen leselejtezett darabnak meg aztán biztosan a 100km/h-hoz tervezett futoműve meg fékje van.........
2019. júl. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha nem tud pont 100 km/h, nem gond csak arra gondoltam lakott területen kívül azért ne 50 el tötymörögjön😅.

Mechanikus váltóban nem gondolkoztam🙄,

Valamilyen elektromos vezérlőre gondoltam ami magát a motor teljesítményét szabájozná így, ha értitek mire gondolok.

Az az igazság hogy elektronikával kapcsolatban kicsit sötétben tapogatózok...

Viszont minden ötlet vagy javaslat jól jön!

2019. júl. 12. 08:45
 5/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat is!!!
2019. júl. 12. 09:02
 6/10 A kérdező kommentje:

3/5 D. Brasco,


50ccm Gilera supermoto, fojtás nélkül 84 kg val 75 km/h. Ha csal az óra legyen csak 70 km/h.


Csak mondom.


A futóművek és a fékek erősebbre vannak tervezve, nyilván nem 125ccm re de kB mint egy 80ccm-es

2019. júl. 12. 09:57
 7/10 D. Brasco ***** válasza:
4%
Es te most egy ilyen Gilera supermoto-t akarsz atalakitani vagy egy verhovinát,mert az ugye nem derült ki a kerdesből
2019. júl. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

régen vagyis hát nem olyan régen csak pár hónapja énis belevágtam egy ilyen projektbe de sehova nem jutottam mert csak elméletben álltam neki de azért javaslom a váltót mert sokkal egyszerübb mint programozgatni a másik része meg hogy ha teljesítménybe a maximálisat adja le de csak 50-el menjen akkor sokkal könnyebben és gyorsabban tud gyorsulni meg esetleg ha olyan emelkedőhöz érsz sokat ér a dupla nyomaték ilyen kis teljesítménynél


ez csak küllős kerékhez jó és nem lehet váltóval játszani

[link]


ez egy kefe nélküli motor ehhez lehet váltót szerelni vagy egyenesen a kerékhez

[link]


ez egy 42-72v controller ez szükséges mindkettő motorhoz azt ajánlom hogy 72v-on használd a maximális teljesítmény miatt

[link]


ez meg egy magyar oldal az akksihoz, csak az elektromos kerékpár aksit ajánlom mert ez bírja a nagy áramot

[link]


ha váltót akarsz bele(nem kötelező) akkor egy régi csotrogánynak a motorját kell átalakítani kicsit, jófogáson találsz ólcsón, vagy ha a tiédnek ha manuális váltója van azt is lehet alakítani


bármi kérdésed van akár privátban is írhatsz, megpróbálok segíteni

2019. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
még arra gondoltam hogy egy relével lehetne váltani 2 vezérlő között, az egyik max teljesítményt tud a másik egy gyengébb 1kw-os vezérlő vagy még kevesebb, de ha a teljesítményt csökkented akkor néha kevés lehet
2019. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

3/5 D. Brasco

Elnézést, igazad van a kérdésben nem volt egyértelmű, 2000-es években gyártott kis motorként forgalomba helyezett supermoto rol van szó. Csak mivel már kaptam felszólítást a moderátortól korábbi kérdésért nem akartam pontosan leírni hogy ne tiltsanak le😒, de azt hiszem így jó lesz🙄 és érthető is🤔

2019. júl. 12. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!