Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért takarják ki a rendszámot...

Feketeruhasember kérdése:

Miért takarják ki a rendszámot a kereskedős hirdetésekben?

Figyelt kérdés
Pontosabban nem kitakarják hanem valamelyiken rajta sincs. Viszont sok kereskedés amelyik hirdeti az autóit azon rajta van a rendszám.. Miért nem érdeke mindnek kirakni? Pl ha azt írja hogy Mo-n újonnan forgalomba helyezett első tulajos kocsi akkor azt megnézhetem ügyfélkapunk hogy úgy van-e. A tulaj nevét úgysem látom, szóval nem tudom megkerülni a kereskedőt...
2019. júl. 13. 10:58
 1/10 A kérdező kommentje:
ha kitakarja a rendszámot, megspórolna egy kört magának is és a vevőnek is ha egyből le lehetne informálni a kocsit.
2019. júl. 13. 11:06
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szüf ide vagy oda, rengetegen vásárolnak még ész nélkül autót


ők nem gondolnak erre, odamennek, beleszeretnek és megveszik

2019. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyan is van ahol látszik a rendszám, de odaírják hogy Mo-i első tulajdonostól, de lekérdezés után kiderül hogy már 6 tulajdonosa volt legalább..ilyen helyről sem venneék autót.
2019. júl. 13. 12:02
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Kereskedőnél kétféle autó van:

-gtk-ból feltámasztott roncs

-vagy olyan, amelyik látszólag jól néz ki, de rengeteget rá kellene költeni.

2019. júl. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amelyiken nincs rendszám, valószínűleg olyan autó, ami kintről lett behozva, de csak akkor fogja elvinni a kereskedő műszakira, meg lerendszámozni, ha már megvan rá a biztos vevő, ettől függetlenül odaírja, hogy 2 év műszakival.
2019. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Épp ezért takarják, mert nem akarják, hogy látszon, hogy az "újonnan Magyarországon üzembe helyezett" autó rendszáma P-vel kezdődik. Rendszám nélkül lekérdezni sem tudod, hogy esetleg tekertek-e az óráján. Ha meg elmegy valaki megnézni, lehet hogy azt mondja, hogy egye fene.
2019. júl. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vagy szimplán ideiglenesen ki van vonatva...


Divat nálunk utálni a kereskedőket, de kereskedőtől is ugyanakkora rizikó használt autót venni, mint magánszemélytől...

2019. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha ideiglenesen ki van vonva, nem veszik el a rendszámot.
2019. júl. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A kereskedők legtöbbször valóban azért takarják ki, mert susmus van, és nem akarják, hogy lekérdezd. Vagy a km. óra van visszatekerve, vagy eleve egy roncs az autó.


Tisztességtelen dolog (hiszen kereskedelemben a vevő a fontos és az első), ugyanakkor a magyar, autóvásárlási szokásokat figyelembe véve a kereskedőnek is meg kell tudni élni valamiből.


Az is igaz, amit az egyik előttem szóló írt, hogy ha elmész, fogod látni a rendszámát, dehát a vásárlói lélektan vonalán, ha már elutaztál érte, rááldoztad a napod, azt mondod hogy üsse kavics, viszed (hacsak nem valami nagyon tragacsól van szó).


Persze akkor is óvatosnak kell lenni, ha látszik a frsz. Rokonom a közelmúltban szemezgetett egy autóval, a hirdetésben még benne is volt, hogy ott a rendszám a fotón, kérdezd le nyugodtan, és a képeken is gyönyörű, újszerűnek nézett ki. Elment megnézni, a képekhez képest iszonyúan le volt lakva, rozsdásodott, stb. Ő mondjuk pont nem hozta el, de tömegautóról volt szó,és nem is konkrét típust keresett így könnyű volt néznie másik után.

2019. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nézegettem pár hete egy két éves opel corsát,minden adat fel volt róla töltve,kereskedőnél még festékvastagság mérés is volt.Természetesen első magyarországi tulajként volt hirdetve de a belügyes adatok lekérdezése után azt írta eddigi tulajdonosok száma 3.Rákérdeztem a kereskedésben ők azt mondták hogy volt a tulaj aki leadta egy márkakereskedésben és ők tőlük vették meg így jön össze a 3 tulajdonos...
2019. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!