Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vezetésoktatóm azt mondta,...

A vezetésoktatóm azt mondta, hogy nyomjam a gázt, ne sporoljak a benzinnel mert úgyis ő fizeti. A válaszomon jogosan sértődött meg?

Figyelt kérdés
A válaszom az volt hogy lehet ő fizeti, de a mi (én és a többi tanulo) pénzünkből. Erre ugy megsertődött hogy azóta k.csög velem. Szerintetek jogos?

2019. júl. 13. 14:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
95%

Minek oktatod ki az oktatót?

Végre egy normális oktató, aki nem tojással a gázpedál alatt instant tötymörgésre tanítja a mazsolákat. Erre ki kell oktatni...

2019. júl. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

# 20

Az oktató sem a saját szórakoztatásáért ül az autóban, hanem azért, hogy megtanítsa a tanulót vezetni. És "normális" oktató nem bedurcizik ha úgy gondolja, hogy megsértették, hanem vagy lenyeli vagy ha olyan akkor hangot ad neki. De ezért keresztbe tenni a tanulónak és emellett eltenni a pénzét gerinctelenség.

2019. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés inkább pszichológia témakörbe tartozna...

"Jogosan" - ezt a szót annyira szeretjük használni, pedig a világot nem a jog tartja össze, hanem az emberek. Érző, gyarló emberek. És mindig van okuk arra, amit tesznek, még akkor is, ha nem érzed "jogosnak". Ha békében akarsz élni a világgal, akkor ismerned kell az embereket, és tudni, mit miért tesznek. Főleg Magyarországon, ahol a régi urambátyám-világ a mai napig bennünk él.


Az öreg emberek szeretik átadni a tudásukat. Nem is csoda, ha belegondolsz, mennyi munkával szerezték meg. Ezért hízeleg nekik, hogy mást oktathatnak. Emberünk valószínűleg levezetett istentelen mennyiségű kilométert életében. Nem túl lélekemelő elfoglaltság, és nem is beszélnek róla elismeréssel. Úgyhogy valószínűleg nagyon is jót tesz az önértékelésének, hogy hivatásszerűen oktathat. És nem volt jó érzés neki, hogy emlékeztetted rá, hogy te fizeted azért, hogy oktasson. Nem volt jó érzés neki, hogy emlékeztetted rá, ez is csak egy meló.


Nem értek egyet vele, és elítélem a hozzáállását, de meg tudom érteni, hogy rosszul esett neki.


Az iskola meg nem fog a pártodra állni, mert rád csak addig a pár hónapig van szükségük, amíg fizetsz, míg ő hosszú évekig hozza nekik a pénzt. Helyetted jóval könnyebben találnak mást, mint őhelyette. És persze az iskolát is emberek működtetik, akik évek óta dolgoznak az oktatóval, míg Te "csak" egy kuncsaft vagy a sok közül.


Két lehetőséged van. Vagy kanosszát jársz, bocsánatot kérsz tőle, elmondod neki, hogy értékeled, hogy rászánja az idejét, hogy téged oktasson, és nagyon is szeretnéd megtanulni, amit ő tud, és a továbbiakban hallgatni fogsz mindenre, amit mond. Ez nem túl önérzetes, de diplomatikus hozzáállás. Ezzel talán visszaférkőzhetsz a kegyeibe. Ha megbékél, akkor számíthatsz rá, mint oktatóra.


Ha erre nem tudod rávenni magad, vagy továbbra is látod rajta, hogy haragot tart, akkor viszont jobb lesz másik iskolába menned, mert jó eséllyel nem fog kellőképp felkészíteni a vizsgára. Ez persze költséggel és idővel jár, ezért is próbálkoznék először az első lehetőséggel. Párizs megér egy misét.

2019. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Tényleg tuskó vagy. Te nem fogsz többet fizetni, ha nagyobb lesz az autó fogyasztása, ha pedig az oktató külön kér rá, hogy ne spórold a pénzét, akkor örülj is neki. Mert az oktatók 95%-a pont fordítva csinálja, 50-nél már 5-be akarja, hogy váltsanak a tanulók, ami rossz beidegződésekhez vezet, nagyon rossz ez az autónak, csak ugye spórolnak az üzemanyagon.
2019. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Nem ertem mi a bajotok. Ha van pl 6 tanuloja egy oktatonak, es mind a 6 otthagyja akkor nemlesz munkája, és pénze sem. Tehát akkor kiből van a pénze? Belőlünk. Igen, az a pénz is amiből tankol.
2019. júl. 14. 13:05
 26/33 A kérdező kommentje:
És nem vagyok gyerek! 25éves férfi vagyok
2019. júl. 14. 13:06
 27/33 anonim válasza:

Kérdező, ne felejtsd el, hogy magyar oldalon vagy, ezért a válaszolók a saját frusztrációjukat is szolgalelkűségüket is beleviszik a válaszba, ergo ne vedd annyira komolyan.


Lehet, hogy kicsit bunkó voltál, de az oktatód meg felnőtt férfi létére durcizik, mint egy 16 éves kislány.

Egyébként a legtöbb oktató ilyen érzékeny virágszál, aki meg van róla győződve, hogy az autóvezetés egy külön szakma, aminek ő a szakértője..


Az enyém egyszer azon sértődött, hogy megkérdeztem, figyel-e, mikor kb. 2. voltam a forgalomba, és kamiont kellett kikerülnöm (telefonját nyomogatta).


A kvöetkező órán mondtam neki, hogy nem akartam bunkó lenni, bólintott, aztán ennyi, onnantól nem érdekelt, és kb. ugyanúgy viselkedett velem, mint előtte.

2019. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Azért hülyeség összerúgni a port az oktatóval, mert vizsgán nem fog segíteni, és amikor 2. bukta lesz és újra el kell menni 10 órára vezetni, és befizetni a pénzt, te fogsz a legjobban felháborodni.
2019. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 veterán vas ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy kinek van igaza. Két hisztis találkozásáról van szó, semmi másról.

Azon viszont elgondolkozhatna a kérdező, hogy csak neki lehet buknivalója, ha az oktató megorrol rá.

Fölösleges az oroszlán bajszát huzigálni....... ;)

2019. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
"Összerúgni a patkót" vagy "rúgni a port". Annak nincs értelme, hogy "összerúgni a port" :) Olyan szóláskeveredés ez is, mint a pálcát tör mellette.
2019. júl. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!