Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri megvenni egy húsz éves...

Megéri megvenni egy húsz éves autót?

Figyelt kérdés

Egy 1999-es 1.6-os suzuki swiftről lenne szó. Van benne ABS, légzsák, szervókormány és klíma, viszont 213000 kilóméter van benne. Ma voltunk a kereskedésben, kipróbáltam. Eddig nem mutatott semmilyen problémát. Elsősorban azért venném ezt, hogy legyen egy kis vezetési rutinom, mielőtt drágább autót vennék.Megvétel előtt mindenképpen átnézetnénk. Tudom, hogy ez viszonylag megbízható típus. Az lenne a kérdésem, hogy ennyi kilóméterrel még lehet olyan állapotban, hogy nyugodtan elközlekedjek vele a városban és egy kétszer levezessek vele balatonra, anélkül, hogy probléma legyen vele.

Előre is köszönöm a válaszokat! 😄😄



2019. júl. 13. 21:56
1 2
 11/12 Beviz Elek ***** válasza:
51%

Ha a kasztnija nem nagyon gatya, akkor teljesen jó választás lehet. A motorral nem szokott gond lenni, azt kell megnézni hogy 2-3 év alatt ne rohadjon szét.


Teljesen egyetértek azzal hogy olcsó, nem sajnálandó autón szerezz egy kis rutint. Egy friss jogsisnak még nincs olyan tapasztalata, előfordulhatnak parkolásból/figyelmetlenségből adódó sérülések, tapasztalat hiányában belekerülhetsz olyan szituációba amit tapasztalattal simán elkerülnél, úgy gondolom arra tökéletes hogy esetleg véletlenül körbekalapáld a kasztnit.

A másik hogy ahol nem tehettem másban kárt, mindig feszegettem kicsit a határokat, legfőképpen mikor szakadtak a lőerők az égből (hó). A 180ezer ft-os Swift tökéletes volt arra hogy feszegessem a határokat és ne egy kormánymarkoló balfék legyek.


Egy nagy hátránya hogy a Swift végtelenül igénytelen autó, természetesen ez is költségekkel jár de létrejöhet benned egy valótlan kép ami szerint egy autót gombokból is fenntarthatsz. Magadnak szerelve természetesen mással is sokat tudsz spórolni, de mégegy ilyen igénytelen, gyilkolható autót nehéz találni.

2019. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
51%

Annyit még hozzá tennék, hogy lehetőség szerint friss műszakis legyen az autó, akkor valószínűleg nincsen szétrohadva a felfüggesztéseknél....


Mivel azt írtad rutinszerzésre vennéd mielőtt drágább autót vennél így gondolom nem 5-10 évre vennéd hanem 1-2 évre.


Így nem baj ha rozsdás kicsit csak ne életveszélyes helyeken rohadjon.

Ha meg veszel másikat felteszed valahova 50-100e forintért aztán másnap el is viszik mint a cukrot!

2019. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!