Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van érzékem a vezetéshez?

Van érzékem a vezetéshez?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok! Soha nem vezettem még autót. Elhagytott útra kimentünk apukámmal majd átültem a helyére. Nem is kellett magyaráznia semmit. Azonnal tudtam indulni. Nem fulladtam le egyszer sem és nem rázott a kasztni sem. Váltás is simán ment, nem "ugrott" meg az autó. Fékezés is finoman óvatosan ment.

Csak itthon internetről olvasgattam, hogyan kell vezetni. Se a mi autónkat se másét nem vezettem még soha.



2019. júl. 14. 13:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ez egy régi benzines renault volt!
2019. júl. 14. 13:21
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezek ilyen autók, könnyű vezetni.
2019. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezt én is megcsináltam anno, azért ez még nem jelenti azt hogy érzéked is van.
2019. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jelképesen értettem! Mert sokan írják pl. hogy lefulladnak, nehezen váltanak stb.
2019. júl. 14. 13:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez az égvilágon semmit sem jelent. Van akinek könnyebben megy és van akinek nehezebben, de ez semmilyen kapcsolatban nem áll azzal, hogy milyen sofőr lesz belőled a későbbiekben, vagy hogy hanyadjára tudod majd megcsinálni a vizsgát. Egyébként épp ez a lényeg: nem csak vezetni, hanem közlekedni is meg kell tanulni. Az oktatási órák 70-80%-ban nem az autókezelés fogja jelenti a kihívást, hanem maga a forgalomban való részvétel.
2019. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. júl. 14. 13:49
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem nagy kunszt, én lány létemre tudtam vezetni azonnal, sosem vezettem előtte autót, csak motort még quadot, 16,5 évesen kezdtem el vezetni, 17 évesen már a kezembe volt a jogsi
2019. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Az tök jó, hogy az autó kezelése nem okoz kihívást, de ez az alap, aminek tök automatikusan kell menjen a későbbiekben. A vezetés neheze ezen túl jön majd. A távolságok helyes felmérése, a sebesség helyes megválasztása, a fékezés megkezdésének és erejének megválasztása, a hirtelen felbukkanó "akadályok" sikeres kikerülése, vészhelyzetekben megfelelő reagálás, nyálkás-csúszós útburkolaton való vezetés, kanyarokban a megfelelő sebesség és ív megválasztása, szűk helyeken való manőverezés stb-stb. Szóval, hogy van-e érzéked a vezetéshez, az majd akkor derül ki, ha már valóban elkezdesz rendszeresen vezetni.

Úgyhogy ne gondold, hogy letörni akarom a lelkesedésedet, csupán ne szállj el attól, hogy elsőre könnyedén tudsz kezelni egy autót. Az egészséges mértékű önbizalom és a lelkesedés jó dolgok, hasznosítsd őket a jogsiszerzés alatt is. :)

2019. júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom mi ebben a nehéz...


Egy elhagyatott úton vezetni ahol a kutya sem jár!


Menj be pestre vagy M0-ásra csúcsidőben, ott derül ki, hogy az ember mennyire tud vezetni...

2019. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jézus..Nem azt mondtam, hogy utak királya vagyok, hanem hogy soha nem vezettem előtte, közöm nem volt a biciklin kívül semmihez. Ahhoz képest meg nem tartom rossznak, hogy így ment elsőre, főleg úgy, hogy sokan mennyit szenvednek ezekkel az alapvető dolgokkal. De hát a sok frusztrált embernek tényleg muszáj leírni, hogy mennyire alap meg mi van ebben.
2019. júl. 14. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!