Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajszint ellenőrzés hideg...

Olajszint ellenőrzés hideg vagy meleg motornál? Melyik esetben szoktad?

Figyelt kérdés

#gfddg
2019. júl. 14. 18:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meleg motornál nyilván nem ha azonnal leállítod. :) Hanem ha vársz x időt. :)
2019. júl. 14. 18:03
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Én? Én nem szoktam. Azért tartok szerelőt, hogy ellenőrizze.
2019. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Meleg motornál, leállítás után 10 perccel. Ezt írja a kezelési útmutató. Hiszek neki, nem hiszem, hogy az autóm gyártója át akarna verni. Ezért így, a leírásnak megfelelően szoktam nézni.
2019. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
fura. Nekem 5-10 perc várakozás után azt mutatta, hogy a nívópálca felén van. Most 5 órahosszával kesőbb nézve maxon....
2019. júl. 14. 18:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nézi az ember akkor a legjobb ha melegen vagy hidegen mindíg azonos körülménynél.

Így ha eltérés van akkor tudja az ember hogy valami gond lehet.

2019. júl. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs akkora eltérés, hogy bármelyik alkalmatlan legyen egy gyors, szükségszerű ellenőrzésre. Ha tudni akarom, hogy elindulhatok-e egy útra, nem fogok várni hogy felmelegedjen vagy lehűljön. (Egyébként nemigen szoktam nívópálcával ellenőrizni, csak olajcsere után.)
2019. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hideg motornál. Lehet meleg motornál is olajszintet mérni. A motor leállítása után kb. ~30 percet várni kell.
2019. júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aha. És ha el kell indulnod egy többszáz km-es útra, ellenőriznéd az olajszintet, de történetesen meleg a motor, akkor vársz egy félórát, mert csak. Meg is érdemled.
2019. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam ellenőrizni, ahogy a gépkönyv előírja. Nekem hideg állapotot és vízszintes talajt ír elő és hogy őszinte legyek, nedves karteres, felülvezérelt motorok esetén (a mai autókban található motorok kilencvensok százaléka, én még a 99-re is mernék komolyabb összegben fogadni) még nem is láttam olyat, hogy ne ez lett volna az előírás.
2019. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs nagy difi a hideg és meleg motornál való ellenőrzésnél. A kérdés az hogy mennyi az az idő amíg visszafolyik az olaj a karterba.

Valós olajszint ellenőrzés: Napi első indítás előtt

2019. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!