Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan helyes az auto indítása?

Hogyan helyes az auto indítása?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel ezen vitatkozunk


Nekem úgy tanították hogy ahány állássa van a kulcsnak annyi helyen kell kicsit megállni amíg szépen elalszik minden visszajelző lámpa és aztán ráindítani


Ellenben barátnőm beül és egyből indig


Szóval melyik a helyes ? Én még arra is gondoltam hogy a barátnőm verzió nem is jó a számítógépnek sem



2019. júl. 15. 04:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem e te verziód a helyes. Az ellenörző lámpákat várd meg míg kialszanak és utána indíts.
2019. júl. 15. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Gyújtást ráadod (2-es állás), vársz amíg elalszanak a lámpák és aztán indítasz (3-as állás). Főleg dízelnél lényeges, az izzítás miatt.


Ha úgy csinálod, ahogy a barátnőd, akkor max. annyi történik, hogy nem indul be elsőre, de baja nem lesz.

2019. júl. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az összes lámpa nem alszik el csak ha beindult. De ha benzines lehet úgy is csinálni ahogy a barátnőd csinálja dieselnel ha hideg van max nem indul


De baja nem lesz felkészültek a női vezetőkre az autógyártók

2019. júl. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jelentősége, hogy csinálod (kivéve dízelnél az izzítás miatt). Nekem kulcs nélküli indítású az autóm, így lehetőségem sincs, hogy végigvárjam a különböző fokozatokat.
2019. júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#1 #2, akkor várjatok csak addig, ameddig az olajnyomás, töltésjelző, checkengine ki nem alszik. Sosem indultok el.


Semmi sem indokolja, hogy az ember megvárja a jelzések kialvását. Az üzemanyagszivattyú jellemzően tizedmásodpercek alatt létrehozza a nyomást, ha az ember bedugja a kulcsot és rögtön indít, legfeljebb egy fordulattal többet kell tekernie az önindítónak, mire beindul.

2019. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A mostani autóm gombbal indul. Ott a gomb megnyomása után minden automatikus. A megnyomás után van egy kis késleltetés, talán egy másodperc mielőtt elkezdene indítózni.

Az előző autóm kulcsos volt. Ott én is meg szoktam állni kicsit gyújtáson. Főleg mert dízel volt, had izzítson. Utána indítóztam. Télen, hidegben, karácsonyi szabadság után hetekig állva is szinte azonnal indult, soha nem volt indítási problémám egy tízen éves dízellel 200.000km fölötti futással, még gyári beszerelésű izzítógyertyákkal.

Megszokásból a céges benzines autókat is így indítottam: gyújtás, majd utána indítózás.

2019. júl. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is várok vele az izzítás miatt, és közben meg megnézem hogy nincs e hiba jelzés.

De lehet rögtön indítani is. Ha nem lehetne akkor külön felhívnák a figyelmet rá.

2019. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Barnabas333 ***** válasza:
Benzinesnél kb. 1 másodpercet szoktam várni, 13 év alatt sosem volt gond vele.
2019. júl. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Benzinesnél egyből indítok. A dízelnél várok, de nyáron annál se várok mert csak villan az izzítás ha villan
2019. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
checkengine csak bizonyos autókon nem alszik el indítás előtt
2019. júl. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!