Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz hogy külföldön nem...

Az igaz hogy külföldön nem lehet autót vezetni 1 évesnél fiatalabb jogosítvánnyal?

Figyelt kérdés

2019. júl. 16. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy ezredmásodperces jogsival is mehet külföldre, ha teleportálni tudsz, ha te magad betöltötted a 18. életéved.
2019. júl. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
Továbbra sem igaz
2019. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez csak abban az esetben igaz, ha a 17. születésnapodon szerezted a jogosítványodat.
2019. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Autót kölcsönözni nem lehet. A sajátodat vezetheted
2019. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Már megint terjednek a hülyeségek. A jogosítvánnyal kapcsolatban két megkötés van: 18 év alatt nem mehetsz külföldre, kezdő jogsival pedig nem vontathatsz utánfutót. Ennyi és nem több.


(Kölcsönzésnél persze mondhatják neked a friss jogsi miatt, hogy nem, de egyrészt semmi sem tiltja, másrészt 99%-ban nem is foglalkozik senki a jogsid kiállítási dátumával.)

2019. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 19 éve szereztem a jogosítványomat. Emlékszem, hogy az elméleti vizsgák után még várni is kellett, hogy betöltsem a 17. évemet, mert addig a gyakorlati oktatást nem is lehetett elkezdeni. Így 17 évesen és kb 2 hónaposan kaptam meg a papírt. Az még szó szerint papír alapú könyvecske volt. Bele volt írva, hogy egy évig nem vezethetek külföldön és nem húzhatok utánfutót.

Nem tudok róla, hogy ez azóta megváltozott volna. Tehát szerintem ma is így van.

Ha a jogosítvány megszerzésekor már elmúltál 18 éves, akkor akár már aznap is vezethetsz külföldön.

2019. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ha 17 éves vagyok de szüleimmel mennék, akiknek szintén van jogosítványuk?
2019. júl. 16. 13:59
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Akkor ők vezethetnek.
2019. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 🤣🤣🤣🤣🤣
2019. júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha 17 éves vagy, akkor az országhatárig mehetsz, ott átadod a volánt. Vagy kockáztattok, és akkor te is pórul jársz, meg aki engedett külföldön vezetni.
2019. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!