Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti megvennétek egy ilyen autót?

Ti megvennétek egy ilyen autót?

Figyelt kérdés
Első autó vásárlás előtt állok,találtam facebookon egy hirdetést egy kocsiról,gyanúsan olcsón, a piaci árának negyedéért.Elmentem megnéztem,nagyon gány kívülről,belülről,de azt éreztem,hogy egyben van,elvittem egy független szervízbe,ahol megállapították,hogy a futómű teljesen új szinte,a motorja nagyon jó,valószinű nem régen eshetett át egy nagyobb rendbeszedésen,és műszakilag semmi baja,viszont a kasztnin nincs egy épp elem sem a tetőt leszámítva,viszont rozsdamentes,sehol nem lyukas stb.,és szerinte törve is úgy volt,hogy össze vissza húzva és nem ropiara törve,mert minden elem szépen áll,az illesztési hézagok gyáriak,és a belső váz sértetlen,javítás nyoma sehol nem látszik.Ezen kívül csak annyi baja van,hogy klíma eggyáltalán nincsen,a tetőablak nem üzemel be van ragadva és körbe van kenve szilikonnal,illetve a fékekeket cserélni kellene.Megéri megmenteni egy ilyen állapotú bmw e39 523i-t ami 250 ezer forintba kerül,vagy inkább vegyek egy jónak kinézőt egy millióért?Szerintetek mennyire kehet hinni egy független szervíz vizsgálatának?A válaszokat köszönöm.

2019. júl. 17. 00:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem hogy miért kockáztatnál ekkorát ha van pénzed normális autóra... Lehetséges hogy rommá volt törve és gyorsan mindenféle alkatrésszel helyre pofozták hogy gyorsan megszabaduljanak tőle. Vagy akár lopott az autó.... Nem fogom ezt soha megérteni hogy akinek van pénze normális autóra az miért kockáztatna ekkorát ? Lehet hogy a vételár többszörösét fogod rákölteni és örökká átkozod majd azt a napot hogy megvetted. Logikusan végig gondolva erre van nagyobb esély mint sem arra hogy boldogan tekintesz vissza hogy milyen szerencséd volt :D
2019. júl. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
örökké*
2019. júl. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
83%
Ha több elemet is javítani kell és az egész autót újra akarod fényezni, akkor lehet, hogy simán rámegy az az egymillió csak a külsejére, amiből vehetnél normális autót is. És arról se feledkezz meg, hogy ez csak a külső, ki tudja mi jön még élő. De a külső is sokat elárul az előző tulajról. Szerinted aki így lelakta az autót, az műszakilag vigyázott rá? Talán külsőleg nincs rajta rozsda, de ez csak a látszat. Ha törve volt az autó, akkor ebben sem lennék olyan biztos. Inkább jó állapotút drágábban, mint egy gányolt fost vásárban.
2019. júl. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
Nos. Volt 523i kombim. Első tárcsa db ár 22ezer kedvezménnyel ate. Folyik az olaj a Szelepfedél alól rá a hővédő lemezre a tűzfal felől. Szelepfedél ára 60ezer + tömítések munkadíj 100-as. Ha kombi akkor rohad a hátsó ajtó . Az 523 egy szerethető autó, de szerintem ne ezt vedd meg
2019. júl. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

Te most komolyan azon agonizálsz, hogy a normális autó árának negyedéért vegyél egy romhalmazt?


Gondolom beleszerettél az autóba és csak a pozitív visszajelzés kell, hogy tényleg megéri ekkora buktába belerohanni. Te láttad az autót, meg tudod saccolni hány elemet kell cserélni, mennyi karosszériamunka lenne rajta. Aztán gondolom egy telifény. Máris fél milliós kiadásnál jársz... És még nem beszéltünk róla, hogy mennyire rohad a küszöb belseje, mennyibe kerül körbe egy garnitúra fék, stb stb.


Persze, csináld.

Legy egy valag pénzért egy olyan autód ami kívülről rendben lesz, de attól még az előző tulaj leélte, kisebb nagyobb gondok mindig jönnek majd elő vele.

2019. júl. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Én már régen kinőttem önmagam szopattatásából. Ha neked még nincsenek gondjaid vegyél magadnak egyet.

Csak az autó fényezése benne lesz kb 300000 ba, látatlanba nem tudom szükséges e lakatos is hozzá. De ha csak horpadások vannak azokat talán 100000ből megcsinálja. Meg vársz rá min 1 hónapot.

A kilmába az eladók szerint mindig csak gáz kell, de rejtélyes okok miatt sosem töltetik fel. 16000 ft 1 kg klimagáz, neked kell kb bele 0.9-1.1között + munkadij 10-15000. Az elsőalkalommal, ezután mar látszik a szivárgás, 2. Alkalomnál ugyanennyi plusz az alkatrész, ami lehet egy tömitésgarnitura, vagy egyszerűen a kompresszort kell cserélni/javitani, ez igy hamar beleugrik a 100000be....

2019. júl. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 D. Brasco ***** válasza:
Szerintem az évszázad biznisze lehet megvenni egy olyan bmw-t amit a normal piaci ár negyedéért kinálnak!tuti biznisz....en a helyedben mar most indulnék érte!!
2019. júl. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Nem. Azért adják ennyiért, mert ennyit is ér.

Ha nagyon muszáj lenne, legfeljebb melós autónak vennék ilyet. De normál, általános napi használatú autónak biztos hogy nem. Ütött-kopott, szilózva van a tetőablak, nincs klíma... Ha már autót veszek, akkor olyat veszek ami tetszik. Jól essen minden nap ránézni, büszkén nézhetek rá vissza a pakolóból. Nem olyat, ami tök mindegy milyen, csak olcsó legyen. Számít a pénz persze, de azért van egy határ. Szerintem. Főleg ha van is pénzed jobb autóra, én se értem hogy mért ilyet nézel.

2019. júl. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Rohanj erte, meer ha megtalalom en veszem meg
2019. júl. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
A külső miatt nem tudják eladni,az eladó meg is mondta őszintén,hogy voltak vevő jelöltek,de vagy olyanok voltak akik megnézték és be se indították,hanem otthagyták a francba azonnal vagy ilyen bástyák,tesók,főnökök akik 50 ezrekért akarták vinni azonnal bontásra.Én amúgy azért gondoltam ezt jó ötletnek,mert nekem a fényezés nem számít,pont azért lett volna jó,hogy,ha összetöröm akkor nem fogom sajnálni,de,ha nem hát nem.Esetleg,ha nem akarnám fényeztetni akkor lehet valamennyire jó vétel?
2019. júl. 17. 10:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!