Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon szeretnék jogosítványt,...

Csiziii35 kérdése:

Nagyon szeretnék jogosítványt, megpróbáltam manuális váltós autóra, de az nem jött össze, technikai rész nem ment. Esetleg érdemes lenne megpróbálnom automata váltósra lerakni, vagy inkább hagyjam? Ki mit tanácsol?

Figyelt kérdés
2019. júl. 19. 09:22
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Átrágom még :)
2019. júl. 19. 15:25
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell annyira tartanod a manuális váltós autóktól. Van pár szabály, amire ügyelni kell, ez általában függ az autótól is, amit vezetsz (dízel vagy benzines, milyen fordulatszámnál kell feljebb illetve lejjebb váltani, hogy van a sebváltó megcsinálva, merre kell a kart tolnod, hogy a megfelelő fokozatba tedd, illetve a kuplung fogáspontja). Ha ezeket átgondolod, esetleg leírod magadnak egy papírra és memorizálod, sokkal jobban fog menni az órán, aztán ott meg már cska bele kell jönnöd, hogy ne kelljen lenézned a sebváltóra minden váltáskor. Az oktatód egyébként tényleg szemét, ha már a 16. órán ennyire le akarja törni az önbizalmadat. Az automata autókat könnyebb vezetni sokkal, de tényleg igazuk van a többieknek, nem tudhatod, mikor kell egy manuális autóba beülnöd vezetni, akár vészhelyzet esetén, és akkor gáz van, ha egyáltalán nem tanultál olyat vezetni.

Egyébként az én oktaótm is egy idióta volt, utáltam, többek között azért, mert állandóan leszidott, hogy csúnyán váltok, miközben semmit nem magyarázott el, és utólag tudtam meg, hogy az ő dízel autóján 1-esből 2-esbe nem kell 2000-es fordulat fölé pörgetni a motort. Miután ez helyrekerült fejben, már tök jól ment, nem is kellett odafigyelnem, hogy hogy megy a váltás folyamata, mert jött automatikusan, hogy mit csináljak, max azt felejtettem el néha, hogy melyik fokozatban vagyok, így azt ritkán néznem kellett.

2019. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!