Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten családdal BKV-t...

Budapesten családdal BKV-t vagy autót ajánlotok?

Figyelt kérdés

A párommal 2-3 gyereket tervezünk, viszont nincs egyikőnknek sem jogsija.


Érdemes letenni és venni egy kocsit a gyerekek miatt?



2019. júl. 20. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
A belsőbb kerületekben nem hiszem. Mondjuk a többség akinek van az sem azért tart autót, mert Budapesten túl nagy szüksége lenne rá, hanem mert szar 18 évig úgy nevelni a gyereket, hogy a városhatáron túl legfeljebb osztálykirándulás vagy nyaralás során járt a kölyök. Családdal akik tehetik húznak el hétvégére Budapestről - amiben meg viszont nagy segítség egy kis családi autó.
2019. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet oldani mindent tömegközlekedéssel, de azért nagy segítség egy autó.

Szerintem a jogsit mindenképp most érdemes megcsinálni, mert most még van rá időtök. Az autóvásárlással még ráértek.

2019. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ember nem fogja nektek megválaszolni.

Mindent vegyetek számba hogy mégis milyen a munkahely, a bejárás, a gyerekeket hová kell hordani.

De ezekhez nem lehet egy lepukkant 300000 ft-os autót venni, mert vagy üzem biztos vagy nem.

Meg hát az anyagi lehetőségeteket is nektek kell tudni.

2019. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban engem soha nem hurcolásztak autóval, mégis felnőttem. Szerintem a szocializációhoz is hozzá tartozik, hogy tanuljon meg a gyerek tömegközlekedni, a városban egyedül tájékozódni. Ne csak kirakják mindig az autóból. Jelenleg (már jó pár éve) a munkáltatómtól kapok éves bérletet. Így hét közben tömegközlekedéssel járok munkába.

Oké, hogy nagyok a távolságok, meg sokáig tart főleg ha át kell szállni, de már annyi autó van a városban hogy a reggeli és esti csúcsforgalomban gyakorlatilag semmivel nem gyorsabb az autó.

Emellett van autóm is, mert elég rendszeresen el szoktam hagyni a városhatárt és ott már ki lehet használni az előnyét. De hét közben jellemzően a garázsban áll.

Munkába szerencsére nem kell átszállnom, csak egy busszal megyek. Így is 45-50 perc míg beérek. Pesti külváros, tehát még csak nem is megyek be a belvárosba. Ha teljesen kihaltak az utak, nincs igazán nagy forgalom, akkor autóval 30-35 perc alatt érek be. Délután 5 körül ez megint csak egy óra, tehát semmit nem nyerek, csak állok a dugóban, percenként rugdosom a kuplungot, kopik az autó, stb.

Ez csak az én példám, hogy adjak figyelembe veendő támpontokat. Neked kell összegezned, hogy a ti esetetekben lényegesen jobb, megéri-e autóval járni.

2019. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Az autó kényelmes, de jóval költségesebb jogsit szerezni, megvenni és fenntartani az autót mint tömegközlekedni.

Van az autó költsége a vásárlással járó egyebekkel (elmenni az autókat megnézni, kipróbálni, átiratni, szervizelni, cserélni amit kell), aztán rendszeresen fizetni a biztosítást, a benzin. És akkor azt feltételezzük, hogy nem lesz vele semmi gond. De lehet, hogy többszázezret kell majd rákölteni mert cserélni kell alkatrészeket, aztán a gumikat...

Szerintem egyelőre próbáljátok meg bkv-val, aztán majd ha meglesznek a gyerekek és úgy látjátok, hogy nem boldogultok autó nélkül akkor még mindig lehet venni autót vagy inkább csak a közösségi autókat használni. Már most is min. 3 cég van Budapesten, egyre népszerűbbek és olcsóbbak lesznek ezek.

Most megszerzed a jogosítványt aztán nem vezetsz/-tek évekig mert nincs autótok, nem lesz rutinod... szóval elég később is megszerezni a jogosítvány, megvan pár hónap alatt ha szükség lesz rá.

2019. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van egy buszsofőr ismerősöm Pesteb, 1993 óta nem vezetett autót, mindenhová busszal mennek, szóval ha azt nézzük meg lehet oldani, kérdés, hogy akarjátok e, én mondjuk nem merném, bár én autób#zi vagyok mindenhova azzal megyek, de én megcsinálnám, vennék egy elektromosat és le van tudva, fenntartása olcsó, és ott van a fejedbe, hogy könyezettudatos vagy, és nyugodtan kidobhatod a pet palackot a Dunába :D (csak poénkodom, nem tennéd,tudom).
2019. júl. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyet kell értsek avval, ezt nektek kell eldönteni a saját életviteletek, pénztárcátokhoz mérten!


Belvárosban laktunk és lakunk. (XI. Bartók Béla, VI. Városligeti fasor, most kicsit kijjebb Zugló Thököly út)

Négy gyerekünk van, kettő már kirepült, kettő még velünk él, iskolások.

Röviden, tömören: Nélkülözhetetlen az autó!

Bővebben: Egy gyerekkel még kicsi autónk volt, majd a második érkezésénél egyből hétszemélyesre váltottunk (5+2 üléses).

Munkámból adódóan sokat közlekedek éjjel és hajnalban, így nagy segítség ebben is, ha van autó. (képtelenség tömegközlekedéssel menni ilyentájt) Telkünk is van, tehát az miatt is jól jön. Egyik oldalról a nagyszülők leköltöztek vidékre, ami miatt szintén jól jön az autó.


Napi mozgáshoz nem szükséges (kivétel, az említett munkaidőnél), akkor BKV-zunk. Ha a belvárosban van dolgunk és nem kell cipelni, fuvarozni, akkor oda csak tömegközlekedés, kerékpár, roller, gyalog!

Napi boltjáratnál szintén autómentesen, viszont a heti-kétheti bevásárlásnál mindig autóval.

Nagyon jól jön az autó, ha szállítani kell. Pocsék dolog autó nélküliként másoknál kuncsorogni, hogy hozzák el ezt-azt! Mi szállítottunk már mindenfélét a saját járgányainkkal. Konyhabútort, ikea bútorokat, íróasztalokat, építési termékeket, stb. A gyerekek nőnek, a bútorokat cserélni kell, ráadásul minden család próbál otthonával is fejlődni, változtatni a lakásán.

Nyaralásnál, kirándulásnál, vagy nagyszülőkhöz is visszük a fél házat magunkkal. :-) Amíg kicsik a gyerekek, hihetetlen mennyiségű holmit kell vinni. Pelenkacsomagok, babakocsi, utazóágy, pelenkázó holmik, kajálós cuccok, ruhák, játékok... Nekem általában mindebből csak egy, legfeljebb kettő sporttáskányi vagy hátizsáknyi holmim van. :-)

Ja, még egy közepes kutyánk is van! :-)

Telekjáratnál, de sokszor nagyszülőkhöz kerti holmikat is vinni kell. Fűnyírógép, fűkasza, láncfűrész, sövénynyírógép, faág-komposzt aprítógép, szerszámok, stb...


Ha autóra nem is telik még, a jogsit mindenképp tegyétek le! Munkahelyek miatt is hasznos, de idővel úgyis szeretnétek saját autót. :-)


Nem írtad, merre laktok. Belső belvárosban élő ismerőseim között sokan máshol tartják az autójukat. Szülőknél külsőbb kerületben, ismerőnél, céges parkolóban vagy bérelnek garázst. Megoldják, mert még így is hasznos autóval rendelkezni.


Egy kis tájékoztatás: Vidékre utazásnál pl. egy személy esetén olcsóbb vonattal, távolsági busszal menni. Kettőnél nagyjából egyenlő a költség. Háromnál, ha van gyerek / nyugdíjas kedvezmény akkor még mindig a vonat rentábilisabb. Viszont 3 felnőtt, vagy 4 fős család és ennél nagyobb létszám esetén az autó olcsóbb! Ráadásul a rugalmasság, a csomagok szállítási lehetősége szintén az autó esetében kedvezőbb!

(7-9 fős autónál már fele annyiba kerül, mint vonattal)

48 apuka

2019. júl. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Aki Pesten kocsival jár, az hülye. Nekem van autóm, de a városban csak akkor használom, ha sok cuccot kell vinnem, más esetben metrózok. Ami a délutáni csúcsban közel egy óra autóval (Kelenföld - Keleti pu), az metróval 15 perc, háztól házig sétát is belevéve 25, ráadásul sokkal olcsóbb. Biztos van olyan külvárosi rész, ahol jobban jársz kocsival, de szerintem nem sok.
2019. júl. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Maximum akkor bevállalható autó nélkül, ha közel van orvos, ovi, iskola, meg ahová a gyerek jár. Ha a reggeli köröd abból áll, hogy el kell vinni egy gyereket oviba, egyet iskolába meg még neked is be kéne érni munkába, akkor ez tömegközlekedéssel sokszor megoldhatatlan.

Plusz amíg az ember egyedül él, vagy kettő felnőtt van a háztartásban, addig meg lehet oldani a bevásárlásokat úgy, hogy szatyorban hazacipeled a szomszéd kisboltból amit vettél, de egy gyerekes családnál ez már necces. Biztos meg lehet oldani, de nem kényelmes. Ha telik rá, akkor mindenképpen érdemes jogsit csináltatni.

2019. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8: Ez egy kiragadott példa, egy olyan esetre, ahol BKV-val van közvetlen, kötött pályás eljutási lehetőség, autóval pedig lényegében nincs közvetlen útvonal, ráadásul át kell menni hozzá a belvároson is. Más útirányokon, főleg ha BKV-val át is kell szállni, simán gyorsabb az autózás, pláne csúcsidőn kívül.
2019. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!