Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorvásárlás előtt állok de...

Motorvásárlás előtt állok de nem tudom mi volna a legjobb választás szerintetek? Többi lent.

Figyelt kérdés
200 ezret szánnék a vásárlásra. Jelenleg csak A1 es jogsim van igy 125 ccm és 11 kw ig vezethetek papiron. Ebből szeretném kihozni a maximumot. Olyat szeretnék venni ami azért elmegy legalább egy 100 as utazóval és jól pakoljató. Persze igy szűkül a kör de kérdezném hogy mi jobb? Turamoci vagy robogó? Robogó típusokból olyan érdekelne mint pl a kimco dink. Jó nagy dívány hatalmas tárolóval. Tudnátok ilyen típusokat mondani ami bele is fér a jogsimba?

2019. júl. 21. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Késö van rövid leszek. 100-as utazója 250-esnek van. Felejtsd el. Jol pakolhato akkor csak robogo. Grand dink jo gép, de 70-80utazo max. ebben a kategoriában.
2019. júl. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan esetleg ami kényelmesen halad a közlekedéssel nem csak városba és 125 ös?
2019. júl. 21. 09:27
 3/7 anonim ***** válasza:

honda xl varadero

derbi terra

nagy, erős, pakolható és bírják a 90-95-ös utazót

2019. júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

vagy ha anyira gyorsan akarsz menni akkor vegyél 2 ütemüt pl: aprilia pegasso yamaha tdr

de arra számtsál hogy ezeknek igaz 110-115 az utazója de a fogyasztás 6 litertől kezdődik és a 10 ezer kilométerenkénti hengerszett csere is ottvan

2019. júl. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Varadero kiváló gép, ezért az ára is kb. 700ezertől indul. 2T-t meg állandóan szerelgetni kell majd, bár 200ezerért bármit veszel szerelgetni kell az tuti. Ennyiért talán egy jó 50-est lehetne venni. Esetleg ajánlanám a 125-ös Aprilia Scarabeot, azok elég nagyok, hatalmas üléssel és a Rotax blokk jó erős, bár az alkatrészek nem túl olcsók hozzá ha szerelni kell. Nagy kerék, stabil úttartás, három dobozos verziót is találni a neten, sok kiegészítőt lehet venni hozzá. Ez a legjobb ajánlatom. Linkelek neked egyet, amit mindenféle igényesség nélkül találtam, ilyet keress: [link]
2019. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha te egy olyan motort keresel ami nem csak papíron, hanem a valóságban is 11kw, akkor ugyebár csak 4 ütemű gépek játszanak. Amivel örülhetsz ha nem az utazója hanem a végsebessége lesz 90-100 körül, talán némelyik 110 de 90 nél nagyobb utazót nem bírja. Nekem most egy 2 ütemű 125-ös Honda NSR-em van, papíron 8 kw (azthiszem 12 LE-nek felel meg) a valóságban gyári adatok szerint is 34 LE. A lényeg hogy a papíron mi van, ez a motor nem 100-as hanem 140-es utazót bír :D Fogyasztása nyilván több mint a 4 üteműnek, de egyébként nem sokkal. Némelyik 4t is képes fogyasztani 4-5 litert, ez mostanában 4-6 közt van. Én folyamat nyelezem neki városban és valami oknál fogvan em eszik 6 nál többet soha, pedig pörgetem. Mikor megvettem meg alig húztam és 10-et evett, jó nagy különbség de nem merek hozzá nyúlni a karbihoz mert nekem maradjon ez a fogyasztás. Szóval, a lényeg hogy szerintem 2 ütemű gépet kéne vegyél, amit át kell nézni hogy a power szelep 7-8 ezernél nyisson. Mert ha 5-6 nál nyit sose fog 12-14 liter alatt fogyasztani a motor. Ha tetszenek a hasonló mocik (sport) Akkor tudom ajánlani az Aprilia RS125-öt, (2001-2004 közt) Cagiva Mito-t, természetesen a sajátomat a Honda NSR-t, és hasonló kétütemű sport gépeket. Ezeket szokták túra/naked motorrá is alakítani, szóval nincs velük gáz. 200 ért már ha szerencséd van tudsz venni ezekből a fajtákból, bár Cagiva Mito-t nem nagyon, a többit talán. Remélem tudtam segíteni.
2019. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 a 2t erejében igazad van de aki 200 ezerért vesz motort az nem engedheti meg magának a 6 literes fogyasztást és ez még csak a jobb eset ahogy mondod tudnak ezek 10+ litert is enni

a másik hogy ha valaki 4 ütemüt vesz akkor ne a 2 szelepes léghűtéses játékokat kéne megvennie mert annak tényleg 90-100 a vége, nekem is 4 ütemü van (fantic caballero) ez bírja a 90-95 ös utazót persze nem 140 de na ez sem olyan vészes

2019. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!