Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen héj anyagú sisakot...

Milyen héj anyagú sisakot érdemes vásárolni hosszabb távra?

Figyelt kérdés
Nekem egy NZI spyder 3 van aminek a héj anyaga üvegszállal erősített kompozit,de most nézegettem egy másik sisakot mégpedig ezt [link] , csak már totál meg keveredtem a sisak héj anyagaiban mert régen voltak olyan műanyag sisakok amiket hamar cserélni kellett öregedés végett,hogy a héj elvesztette a rugalmasságát pl az uv hatására.Szóval ennek az icon sisaknak fröccsöntött polikarbonát héja van,ez mennyire lehet tartós,meg lehet e olyan jó mint az nzi héja?

2019. júl. 22. 01:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen jól látod, a régebbi termoplasztik sisakok egy idő után veszítettek ütéselnyelő képességükből és volt egy szavatossági idejük. Egy karbon héjnál ilyen nem jelentkezik, hamarabb tönkremegy a bélés a sisakban.

Bevallom az újabb termoplasztik sisakokkal nem tudom mi a helyzet, de a könnyű ( és drága, minőségi ) sisakok még mindig valamilyen szénszálas, üvegszálas katyvaszból formálódnak. Vannak viszont drágább termoplasztik sisakok , fogalmam sincs azokkal mi a helyzet.

Eddig nem sok semmit segítettem :) Én a magam részéről még mindig a drágább, szénszálas, dupla o gyűrűs sisakokat kedvelem - ami egy dolog : pl a Shoeinek is vannak drága , de nem dupla o gyűrűs sisakjai (ez a gyártó azért referencia szerintem ).

2019. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem nincs nagyon drága sisakra pénzem szóval ár érték arányt keresek.Amúgy nem ó gyűrűs,hanem dupla d gyűrűs :)
2019. júl. 22. 21:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz, igazad van! :) Mentségemre legyen mondva, hogy a kérdésed megválaszolása előtt D.I.D. lánc katalógust nézegettem! :) Kösz a kiigazítást!
2019. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!