Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsis lány vagyok, max...

Friss jogsis lány vagyok, max 600000 Ft-ot szánnék az autóra. Chevrolet vagy Citroen?

Figyelt kérdés
Valami kis csajos autót szeretnék városi használatra. Két jelölt van ami tetszik, az egyik egy 2003-as Citroen C3 116000 Km-el, a másik pedig egy 2008-as Chevrolet Spark 200000 km-el.Mindkettő 570000 Ft körül van. Melyiket lenne érdemes megvenni? Kor vagy a kilóméter szamít inkább? Mindkettő szépen karbantartott, jó állapotú.

2019. júl. 23. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
A kilométert ne vedd figyelembe, mert általában hazudnak. A 116 ezer például gyanúsan kevés, a 200 ezer hihető. Az feltűnt, hogy a két autó nem egy kategória? A C3 komolyabb autó, de városban praktikusabb lehet a kis Chevrolet. Ha mindkettő valóban jó állapotújó autó, és csak városban használnád, akkor én a fiatalabb és praktikusabb Chevrolet-ra szavazok. Vagy még inkább egy elektromos rolerre.
2019. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 D. Brasco ***** válasza:
67%

Ha ezek közül kell választani,akkor inkább egyik sem......ha nagyon muszáj akkor a spark de a citroen biztosan nem.

Egyebkent javasolnam hogy nezzel szet a piacon kicsit jobban mert 600-ert ezektől sokkal jobb/értelmesebb/kiforrottabb kisautokat lehet venni!Corsa micra yaris twingo punto stb.....szerintem ezek az általad emlitett 2 tipustol minden szempontbol jobbak!

2019. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Más márkát is meghallgatok szívesen, már két hete nézegetem a hírdetéseket és ezeket találtam. Toyotát néztem, de abból a jobbak 800000 Ft körül vannak.
2019. júl. 23. 12:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért ha igazolható a futásteljesítmény, akkor hidd el. Bírom azokat a hozzászólókat, akik szerint a 116000km kevés, ezért nem is igaz. Apósom autóját is 10 évesen adtuk el 107000km-rel, és én is vettem már 87000km-rel 10 éves autót. Elismerem, hogy nem ez az általános, de nem feltétlenül hazudik mindenki. Ha nem igazolható, akkor persze bemondásra nem szabad elhinni.
2019. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Második hozzászólónak szintén. Az általam említett autók 5 ajtósak, tehát ez is szempont. A twingo és a punto sem az.
2019. júl. 23. 12:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát a Citroen szerintem meg jobb mint a másik.
2019. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Peugeot 307 ?

Ha citroen, akkor a peugeotok is jók lehetnek.

Csak ne kis köbcentis autókat nézegess, mert azok gyengék, és többet esznek általában.


Az én apósom Ignisében is 140000km van, 2004-es.

Általában az ilyen német prémium országúti dízelek óráit tekergetik.

Bár tekergetném én is, mert országúti autókázás szinte 0 kopást produkál.

2019. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Puntoból van 5 ajtós.
2019. júl. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 D. Brasco ***** válasza:
Twingobol valoban nincs 5 ajtos puntobol viszont van!Mindegyik szeriabol.....punto 1,punto 2,grande punto stb stb....mind keszült 5 ajtósban!
2019. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

A Sparknak pont 2009-ben volt modellváltása, az azt megelőző példányok a Daewoo Matizzal egy lényegűek (bár gondolom ez feltűnt). Nincs velük baj, de nagyon fapados szegény jármű úgy komfortban mint műszakilag, tehát túl magas elvárásokat ne támassz vele szemben.

A C3 nagyobb is meg igazából kevésbé fogod szerintem elavultnak érezni annak ellenére, hogy papíron az az öregebb típus, de igazából másfél méretkategóriával nagyobb osztályt képvisel, mint a Spark (ha úgy tetszik az XS méret, a C3 meg már S/M-es), szóval nem teljesen fair őket összevetni.

Ha a Spark méretével elégedett lennél, akkor a Fiat Pandát, Suzuki Altót, Hyundai Atost, Daihatsu Cuoret érdemes még megnézni, de ha az egy kicsivel nagyobb kocsikat sem zárod ki, akkor a Nissan Micrát, Mazda 2-t, Chevrolet Aveót vagy Opel Corsákat is érdemes még megnézni, amik sokkal inkább a Citroen C3 kategóriatársai. De ezek közül csak a Panda, Micra és esetleg az Aveo azok amiket majdhogy nem feltétel nélkül bárkinek mernék ajánlani, mert lehet belőlük jól megvigyázott darabokat találni a piacon.

2019. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!