Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor és alvázszám alapján...

Feketeruhasember kérdése:

Motor és alvázszám alapján meg lehet keresni egy motor tulajdonosát?

Figyelt kérdés

Van egy yamaha dt 125 r motorkerékpárom amit papírok nélkül vettem valakitől (már ő is úgy vette) a kérdésem az hogy ha pl ügyfélkapun rendszám alapján láthatom a motor és alvázszámot akkor van olyan oldal ahol alváz és/vagy motorszám alapján láthatom a rendszámot? Aztán valahogy felkutatnám azt a tulajdonost akinek még meg voltak hozzá a papírjai és némi pénzért átruháztatnám magamra a tulajdonjogot mintha megvettem volna tőle.

(természetesen ha tőle úgy lopták el a motort akkor ha ennek van nyoma a rendőrségen akkor visszaadom a motort és én is feljelentést teszek)


2019. júl. 23. 12:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Legálisan szeretném használni a motort, azért keresem erre a megoldást. Egyéb ötlet?
2019. júl. 23. 12:51
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt csak a rendőrség tudja megnézni....
2019. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
Ezt te soha az életben nem fogod tudni visszanyomozni,de amasik ami szerintem a legnagyobb vicc a kérdésedben,hogy legálisan akarsz használni valamit....éppen ezéet vettél egy papirok nelküli 125-ös motort........ Ebben aztan van logika!Nem is lett volna jobb rögtön egy rendezett papirokkal ellátott motort venni,hanem majd ilyen visszakeresem,aztán hátha megtalálom,meg hátha nem lopott,és akkor hátha ír velem egy adasvételit stb............
2019. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ismerőstől vettem és nagyon jó állapotú és jó áron is volt. Először úgy vettem hogy oke nincsenek hozzá papírok de akkor is kell mostmeg kitaláltam hogy annyira szeretem hogy legálisan akarom használni jogsival biztosítással mindennel.
2019. júl. 23. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Talán vissza lehet, elméletben, de neked egyedül nem fog menni, az is biztos. Ezek mind személyes adatok, amihez nincs hozzáférésed. Szerintem nem ér annyi energiát, időt, pénzt, fáradságot.


Inkább add el és vegyél egy papíros DT-t, könnyebb és gyorsabb.

2019. júl. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha lenne ismerősöm a rendőrségnél akkor ott utána lehet nézni kéz alatt vagy ők is csak engedéllyel tehetik meg?
2019. júl. 23. 13:47
 7/8 D. Brasco ***** válasza:
Ha van rendőr/okmányirodas stb ismerősöd azzal sem mész semmire tekintve,hogy pont az ilyen esetek elkerulese miatt ők sem léphetnek be "csak úgy" a rendszerbe!Nem hiszem hogy lenne olyan ismerosod aki egy ilyen ócska motor miatt kepes lenne megkockaztatni az állását!
2019. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pontosan, ez olyan mint a kicsit gyakoribb "rendszám alapján hogyan tudom meg ki a tulajdonos" kérdések.


Sehogy, mert ez nem publikus adat! Nem adható ki!

2019. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!