Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek foglalkozzak a...

Szerintetek foglalkozzak a sráccal vagy nem lesz bajom?

Figyelt kérdés
szóval,a történetem az elejétől,hogy mindenki megértse,elnézést a terjedelméért:Volt egy bmw e36 320i touring 1995 tipusu kocsim,kellett volna a kasztnijára költeni kb 150 ezret,ezért úgy döntöttem inkább újabb után nézek,tegnap földobtam a hahu-ra 195 ezerért egy hét műszakival,kb tizenöt perc múlva jelentkezett egy srác eljött a kocsiért és megvette,ma este 10-kor telefonált,hogy azonnal vegyem vissza a kocsit,mert ők otthon nézegették és át van ütve az alvázszám meg nem olvasható a motorszám.Na most nekem ez bűzlik,leginkább azért,mert tizenegy éve nálam van a kocsi és sose szóltak,hogy lenne valami baja a kocsinak ilyen téren,illetve a csávó eléggé nyomatékosan adta elő magát még kulvaanyázott is,meg fenyegetőzött.vajon csak rájött,hogy rossz üzletet kötött,vagy lehet valami a dologba?Visszavegyem tőle?A válaszokat köszönöm.

2018. aug. 23. 01:36
1 2
 1/14 veterán vas ***** válasza:
100%

Aki úgy ad-vesz autót, hogy nem egyezteti a motor ill. alvázszámot, valamint az eredetvizsgálatot is kihagyja, az számoljon azzal hogy este 10-kor durvaanyázzák, és fenyegetik.

Ha valóban ártatlan vagy és így vizsgázott az autó, akkor nincs mitől tartanod. Ha ismét fenyegetőzik, hívd a rendőrséget.

2018. aug. 23. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Eredetiség vizsgálat kötelező elvileg adás-vétel esetén nem?

Ha volt ilyen a kocsinál már maikor te megvetted akkor nem lehet alapja egy ilyen követelésnek.

2018. aug. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha érvényes az adás-vételid, a tanuk valódiak, minden rovat korrekt módon kitöltve, és boldogan elgurult vele saját kerekein, akkor egy 23 éves BMW 195ezerért ne csodálkozzon semmin.

Ha még aznap, vagy másnap azonnal bejelentetted volna az eladást, akkor nincs miről beszélni.


Amúgy ezek a fenyegetőzések ismerősek, bevált trükk.

2018. aug. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Előttem leírták.

Bejelentetted az eladást a szabályos adásvételi alapján?

Eredetvizsga megvolt.


Ha tényleg nem vagy sáros akkor nem kell besz/rni.

Javasolni kell az illetőnek, hogy ha jogos a kifogása akkor természetesen együttműködsz, de nem bemondásra. Hozza az igazolást, hogy az eredetvizsgán nem ment át az autó és nem tudja átíratni. Valamint tegye meg a feljelentést az ügyben. És hivatalos úton rendezitek a dolgot.

Ha azt kultúráltan elmondod neki többet hallani sem fogsz felőle

2018. aug. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hagyd már, hadd erőlködjön. Van szabályos papírod róla, le is szophatja magát a gyerek.
2018. aug. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Könnyű egyébként okosnak lenni, de amikor egy primitív maffiózó fenyegetőzik, meg a népes családja, azért kíváncsi lennék, mekkora lenne az itteni okosok arca.
2018. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Rétinéger vette meg?


mert náluk ez teljesen bevett szokás, megveszik a vasat aztán vagy kiszerelnek belőle ezt-azt és utána vissza akarják csinálni az üzletet vagy mindenféle mondvacsinált okokkal akarnak visszakapni pénzt, hogy ez xar az xar...


Ha te tudod, hogy nem vagy sáros akkor ne foglalkozz vele.

2018. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na pont ezért nem adok el semmit, nem hogy autót. Keress fel egy ügyvédet, mert ebből komoly bajod lehet, és én zárnán kétszer az ajtót meg kamera se ártana ami figyel.
2018. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Fenyeget továbbra is a hülyegyerek már ma is vagy ötször telefonált,amúgy lejelentettem az adás vételt,annak a kocsinak biztos,hogy nincs semmi ilyen jellegű baja,amikor behoztam 2008-ban biztos,hogy volt eredetiség vizsga,meg gondolom a 2008-óta vett négy darab műszaki vizsga alatt is kiderült volna,ha van valami baj lenne...
2018. aug. 23. 11:48
 10/14 veterán vas ***** válasza:

Szóval, most adod a sajnálni való ártatlant és a tájékozatlan, mint aki sosem hallottad, hogy minden tulajdonos váltásnál szükséges az eredetvizsgálat.

És hogy volt, amikor Te vetted meg az autót???

2018. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!