Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Taxi Győrből Szlovákiába?

Taxi Győrből Szlovákiába?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy 13 éves lány Győrből hív egy taxit, ahol Szlovákia, pontosabban Naszvad lenne a célállomás. Ez mennyire megvalósítható, illetve ha az, körülbelül mennyibe fájna?

/ez az egész csak feltételezés/



2019. aug. 8. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Kíváncsi voltam, így megnyitottam a google keresőt.

Amit megtudtam:

Győr- Naszvad távolsága kb 70km ami olyan 1 órás útnak felel meg.

A győri taxi árak:

Alapdíj 700 Ft

km díj:300 Ft

várakozási díj: 80Ft/perc.


Mivel a taxisnak vissza is kell jönnie, így a visszautat is fizetni kell.


De a kalkulátor szerint taxisok nem mennek át egy másik országba. Szóval nincs az a taxis aki Szlovákiába autózna.

2019. aug. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A magyar taxisnak Magyarországon van személyszállítás szolgáltatási jogosultsága, Szlovákiában nincs, tehát üzemszerűen nem vihet fizető utast át a határon.

Az illegális megoldásokat inkább nem is részletezném, mivel egy 14 év alatti kiskorúról van szó.

2019. aug. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vihet utast külföldre. Mivel itthon kezdi meg a fuvart. Meg amúgy is EU. Csak odakint nem vehet fel utast (pl ha valaki le akarja inteni)

Én a déli országrészben lakom és taxizok. Vittem már szerbiába utast, ami már nem is EU, semmi jogi akadálya nincs, annyi, hogy a határon le kellett vennem a tetőlámpát. Aki nem taxis, és a leghalványabb fingja nincs hogy hogyan is működik a taxi, az mi a bánatnak szólal meg? Hihetetlen.

Ha a visszautat is fizetteti, akkor ritka nagy paraszt a taxis. 70 km * 300, cirka 21 ezer (+alapdíj), kerekítsünk, ezt simán vállalnia kell szerintem 20ért. Ezt a visszautat is fizetni kell tévhitet meg felejtsük már el, örül ha van egy jobb fuvarja.

2019. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóval leírtad, hogy lehetni lehet, de nem szabad. Gratulálok. Ha leveszed a taxilámpát, onnantól az autó nem taxi, hanem közönséges civil gépjármű. Ha a jogi szabályozásra hivatkozol, legalább nézz utána előtte. De legegyszerűbb, ha megkérded a munka- és balesetvédelmi előadód, akit ezért fizetsz, de mivel taxis vagy, így valószínűleg még csak nem is hallottál róla, nemhogy fizetnél neki.
2019. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!