Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az agglomerációban élők hogy...

Az agglomerációban élők hogy bírják elviselni a napi 2-3+ óra ingázást kocsival?

Figyelt kérdés

Néha látom, ami megy mondjuk M1-M7 bevezetőn, vagy a 2-es úton reggelente. Szinte lépésben halad a forgalom. Nekem, ha egy hónapban egyszer be kell állnom abba a sorba, arra már idegileg rá kell készülnöm.

Nagyon nem látom be azt, hogy ez miért éri meg (kiköltözni az agglomerációba). Vagy akkor már inkább vonattal közlekednék.



2019. aug. 15. 20:09
 1/6 A kérdező kommentje:

Természetesen Budapestről van szó. Vidéken sokkal kellemesebb lehet, akar bicajjal is, bejárni egy közeli faluból.

Mondják azt, hogy ott legalább van kerted, meg kint vagy a zöldben. De mire hazaérkezel munka után, már általában sötét van hozzá, hogy élvezni tudjad. Hétvégén meg a macera van vele (fűnyírás, kertészkedés), ahelyett, hogy elmenne az ember a Börzsönybe kirándulni, és ott tényleg a természetben lenne.

Na mindegy, engem nem venne rá senki, hogy kiköltözzek, nézhet akármilyen szép nagy szemekkel az asszony.:)

A gyereknek se jó igazabol, mert emlekszem rá, hogy suliban azok az osztálytársaim, akik kint laktak messze, sosem tudtak maradni délután közös programokon, meg házibulikon. Vagy a szülőktől függtek vagy a vonatmenetrendtől.

2019. aug. 15. 20:22
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Nehezen.

Amerre járok ismerek "surranó utakat". A nagy idő igazából a két városban (a lakóhelyem és Budapest) a ki és a bejutás. Ezt valamennyire le lehet rövidíteni földutak, sokadrendű utak használatával.

Ma Budapestről 2,5 óra alatt jutottam ki. Utána fél óra volt hazáig. (van, hogy fordítva van)

2019. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%

Akinek esze van az nem kényelmesedik el, hanem motorra vált, én még Miskolciként is csak hidegben, hóban, és mínuszokban indítom be az autót, így rám nem is érvényes a dugó, tükröket befordítom ha már nagyon kicsi a hely, és megyek előre.


Egyszer én is benn ragadtam autóval egy hosszú sorba, fel is ment a vízhőfok eléggé, kínzás az autónak is meg a sofőrnek is.


Budapestet, és a környékét is kerülni érdemes annak akinek nincs komoly jövedelme.

Sajnos sok embernek a főváros jelenti az országot... Hol ott hiába keres többet kicsivel mint Debrecenben, a közlekedés egy fos.

2019. aug. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Túl szűken gondolkozol.

Az agglomerációnak számtalan előnye van, ha azokra van igényed, szembe lehet állítani az előnyöket és hátrányokat és egy másik értékrendben simán az előnyök sokkal-sokkal nagyobbak, mint a hátrány a nehezebb közlekedés miatt. Na meg ott a nem elhanyagolható tény, hogy ha hasonló környezetben akarsz élni a városban, mint az agglomerációban akkor az sokkal többe kerül és ugyanúgy megszívhatod a közlekedéssel

2019. aug. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8%
Meg is érdemli a sok önző egyén. Az ideg kap el mikor látom, hogy egy ember ül a tizedik autóban is, ami érkezik be a városba. Létezik ám tömegközlekedés is.
2019. szept. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%
#5 A tömegközlekedés a te társadalmi csoportodnak való.
2021. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!