Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy az épülő R76-os út balatonszentgyörgy környéki szakaszának nyomvonalát bevezetik a jelenlegi 76-os út és a Balaton közé, ahelyett, hogy attól keletre futna?

Figyelt kérdés

Nap, mint nap járok arra, és látom, hogy a laikus számára egyszerűbbnek és olcsóbbnak tűnő vonalvezetés helyett egy több felüljárót igénylő, esetleg sokkal sokkal drágább nyomvonal bontalozik ki.

Olyanok válaszát szeretném elsősorban, akik valóban tudják, milyen szakmai indokok motíválták a mérnököket, a “sima korrupció”, meg mészáros lőrincezés annyira nem érdekel.



#R76
2019. aug. 18. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a mai magyar realitás az az, hogy a közbeszerzés alá eső folyamatok számos résztvevője érdekelt a költségek inflàlasában. Ez sokszor felülír műszaki-költséghatékonysági szempontokat is. Itt is jó eséllyel ilyesmiről van szó, de ha nagyon meg kell magyarázni a döntést, akkor minden bizonnyal az M7 legrövidebb elérése és a természetvédelmi területek minél kisebb zavartatása volt az a két szempont, amiből a mostani, műtárgyigényesebb utvonal született.
2019. aug. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, indokolt-e, de az R-útendszert azóta felülbírálták, nem lesz bevezetve. Az R76 M76 lesz, az R11 M100 lesz stb.
2019. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, megváltoztatták az elnevezést, én is hallottam róla.
2019. aug. 23. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!