Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van egy autóm, amin nincs...

Kisss Karolina kérdése:

Van egy autóm, amin nincs műszaki, viszont költözés miatt el kellene vinnem "A"-ból "B"-be. Lehet-e rá útvonalengedélyt kérni. Mert tudtommal utvonalengedélyt otthonról csak a műszaki vizsgáztató állomásig adnak. Hogy oldhatom meg akkor hivatalosan?

Figyelt kérdés

#Utvonalengedély
2019. aug. 25. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Trailerrel
2019. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nem hosszú az út én simán bevállalnám.


Amennyi rendőr van hazánkban... vicc.

2019. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Elég messzire kell menni,170 km kb.
2019. aug. 25. 19:31
 4/13 A kérdező kommentje:
Útvonalengedélyt így nem is adnak?
2019. aug. 25. 19:32
 5/13 anonim ***** válasza:
Útvonalengedélyt kell kérni az okmányirodában. Már nincs meghatározva az útvonal. "Magyarország területén érvényes" legfeljebb 3 napig. Még kirándulni is el lehet menni az autóval.
2019. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha rendszám van rajta, nem tűnne fel senkinek. Én elmennék vele. Esetleg megkérnék valakit, hogy menjen néhány kilométerrel előttem és szóljon, ha igazoltató rendőrt lát.
2019. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Adnak útvonal engedélyt. Én 100 km-re vittem a régi autómat amin nem volt érvényes műszaki de mivel a barátnőmnek is szüksége volt autóra, nekem volt másik, de neki is kellett, venni nem akartunk, mert annyi pénzünk nem volt hogy vegyünk egyet, nagyon olcsó öreg autót sem akartunk. A régi autóm a szülői ház udvarán pihent a műszaki 3 hónapja járt le rajta, sajnos nem volt ideje senkinek sem elvinni szervizbe átnézetni, felkészíteni vizsgára, arra meg nekem ne volt időm hogy hazamenjek 2-3 napra átnézni teljesen az autót, alkatrészt beszerezni szükség esetén, megcsinálni és elvinni műszakira. Mivel az autó utazásra alkalmas volt, fék fogott rajta, nem volt szét eső félben, meg semmi így kértem útvonal engedélyt, elmondtam az okmányirodába hogy miről van szó, egyik városból menne a másikba jó messzire, de nem rögtön műszakira csak költözés miatt így alakult a dolog. Mondták hogy 3 napra adnak engedélyt ami az ország egész területére érvényes, annyi különbséggel hogy "P"-s rendszámot adtak azt kellett az eredetire lecserélni plusz néhány iratot hogy legyen nálunk. Amikor vittük az autót, én vezettem azt, a másikat meg a barátnőm vitte. Hozzáteszem kifogtam egy közúti ellenőrzést egyből félre állítottak. Rendőr első kérdése az volt hogy mióta járt le a műszaki? Én meg őszintén megmondtam hogy mióta járt le. Kérdezte hogy miért nem vizsgáztattam le ekkora útnál? Alapból ugye attól a várostól kértem az engedélyt ahova vittük az autót és a szülői háztól nem messze volt az ellenőrzés. A rendőr mondta hogy ez így szabályos ugyan, de reméli hogy műszakilag rendben van az autóm, mert ha baleset lesz és kiderül hogy nem működik rajta valami és így volt használva akkor annak súlyos következményei lesznek. De egyébként minden rendben volt, megnézte a papírokat és mehettem is tovább.
2019. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2019. aug. 26. 00:19
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

170 km?

Akkor 20.000-ért le kell műszakiztatni és kész.

170-180 Ft/km a trailer minimum, és mindkét irányt ki kell fizetnek


#1

2019. aug. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 trailert lejet bérelni is kb 15000 egy napra...
2019. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!