Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi számít ittas vezetésnek?

Mi számít ittas vezetésnek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha beülök a kocsiba elöveszek egy autoszondát s ellenörzöm, kimutatja e a tegnapi ivást, kimutatja, szállnék ki hogy akkor nem vezetek, de ekkor odalép egy rendör, megszondáztat, ittas vezetésnek számit e az, hogy a vezető ülésen ülök ittasan? Vagy ha nem, mikortol az? Pl. ha benn vagy a sluszkolcs, gyujtáson is van, a motor jár, vagy csak az ha a kocsi meg is moccan? (gondolom ez utobbi már egyértelműen az)
2019. aug. 27. 12:21
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
lehet hogy más téma de Stohl Bucit egy távcső miatt is meg akarták büntetni mert egy fegyver távcsöve volt s jogilag fegyvernek számít. Az ittas vezetést én is elítélem a drogot is a cserbenhagyást is, na de ez hogy egy távcső miatt akarják bírságolni mert fegyvernek számit már inkább a törvényszolgák szégyene. még jo hogy szalonna szeletelés közben nem birságolnak meg állatkinzásért,répa pucoláskor növény kinzásért, élvenyuzásért. gyerekként egyszer berohantam kapusként lapdával a kezemben hogy kirugom onnan a pályára de tulmentem a gólvonalon s közölték, hogy ez öngol:)))
2019. szept. 1. 01:21
 22/26 anonim ***** válasza:

Mivel az ittas vezetés nálunk bűncselekménynek számít, úgy is kezeli a hatóság. Ezt nagyjából úgy kell elképzelni, mint amikor igazoltatás közben valakinél betöréshez használható szerszámokat, vagy engedély nélküli fegyvert, stb. találnak. Akkor is eljárás indul ellene ha nem történt tettenérés.

Ha piásan az autóban ülsz vagy alszol és igazoltatnak, feltételezhető, hogy már piásan vezettél oda vagy úgy akarsz elhajtani onnan, ezért indítják meg az eljárást. Persze ez egy jó ügyvéddel valószínűleg kivédhető, kivéve ha volt már előtte ittas vezetés miatt eljárás ellened.

2019. szept. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
"Persze ez egy jó ügyvéddel" vagyis drágább mint egy bírság
2019. szept. 1. 10:25
 24/26 anonim ***** válasza:
A bírság a legkevesebb egy ilyen eljárásnál. Sokkal rosszabb, hogy priuszod lesz, azaz hivatalosan bűnöző leszel és az, hogy bevonják a jogsidat. Az utánképzésről nem is beszélve.
2019. szept. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Az ártatlanság vélelme nem véd minket ilyenkor? Ha csak aludni akartam a kocsiban, amíg ki nem megy az az egy sör?
2019. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
elég gáz lenne ha ez igy lenne, megyek autoval, megállok, megiszom egy sört, alszok az állo kocsiban 8 orát, s ha felébredszt a 8 ora letelte elött a rendör akkor megvádolhat ittas vezetéssel... a legnagyobb baj, hogy simán el tudom képzelni, hogy ez igy lenne.
2019. szept. 1. 23:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!