Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Segítséget szeretnénk kérni....

Segítséget szeretnénk kérni. Nemsokára vizsgátom. Tudom hogy hülyének fogtok nézni. Bajban vagyok ezzel az egyirányú utcával. Azt tudom hogy balról balra jobbról jobbra kell kanyarodni. Pl. Ha balra kell kanyarodni akkor mindig a bal oldalon menjek?

Figyelt kérdés

2019. szept. 4. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem, ott is érvényes a jobbratartás de kellő távolságot kell tartani a parkolóautók mellett, hogy ha véletlenül rád nyitnák az ajtót akkor tudj reagálni.


Utca végén / kereszteződés előtt kell besorolnod balra ha balra akarsz kanyarodni.

2019. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mig fel nem oldja pl útkereszteződés. Vagy át kell sorolni jobbra persze ha van hely. Szlalomoznom kell? És ha pl bal oldalon vagyok és az útkereszteződés után ismét egyirányú utca van akkor a kereszteződés elött menjek jobb szélre és onnan menjek át.Vagy maradhatok ball szélen és onnan indexelve megyek át a következő egyirányú utcába. Ja és már befizettem a vizsgadíjat úgyhogy elmegyek lesz ami lesz. LegLább megtudom hogy milyen a vizsga.
2019. szept. 4. 12:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez a folytatás amit irtam
2019. szept. 4. 12:10
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
A való életben soha nem kell szlalomozni emiatt. Egyirányúban jobbra húzódsz, bár szembe senki nem fog jönni (jó esetben). Normál úton meg azért kell jobbra húzódni, mert a szembejövő forgalom miatt MINDENKINEK jobbra tarts van. Ha egyirányúbúl kereszteződésnél balra akarsz kanyarodni, akkor az út bal széle felé húzódsz (ha van hely). Azért, hogy ha mögötted jövő jobbra akar fordulni, akkor ezt megtehesse.
2019. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Hát ezt most nem nagyon értem....


Ha kereszteződés után is egyenesen mész tovább egyirányú utcába akkor jobbra húzódva teszed azt meg.

2019. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Parkoló autók miatt SOSEM kell szlalomoznod! Akár egyirányú utcában vagy, akár nem. Sőt, ha nézel vizsgalapot a neten, ez benne is van hibaként.
2019. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

6-os! Hát én itt Pesten tudok olyan utcát, ami egyirányú, mindkét oldalon várakoznak, és a megfelelő oldaltávolság megtartása miatt bizony egyenes vonalban nem tuddsz végigmenni.


Kérdező, a kanyarodásnak kell úgy történnie, hogy balra kanyarodás előtt bal szélre húzódsz, jobbra kanyarodás esetén pedig jobbra. Ha többsávos útról van szó, akkor a balra kanyarodás értelemszerűen a bal sávból történik.


Vizsgán ne csinálj olyan még eldugott, szinte forgalommentes utcában végig bal oldalon mész, mert tudod rutinból, hogy balra kell majd kanyarodnod, de amíg nem mondja az oktató, merre menj, addig ez lényegtelen.

2019. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!