Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kell gki vagy páv2 ahhoz,...

Kell gki vagy páv2 ahhoz, hogy iskolába dolgozzak és 10 fős buszt vezessek?

Figyelt kérdés

Tehát, adódott egy álláslehetőség , előnynél ki van írva, hogy "D" kategóriás vezetői engedély előny, nos nekem folyamatban ( 21 vagyok már csak a rutin meg a forgalmi kell :D ) viszont páv2-t nem kaptam meg , csak a páv3-at, ám fél évig el vagyok tiltva a páv2-től mert nem éltem a fellebbezéssel. PÁV3 semmit nem jelent így ennél a munkakőrnél, ám ciki, hogy csak az van meg, így be se írom az önéletrajzba. Szégyen.


De ahhoz, hogy a kis nebulókat szállítsam 9 személyt meghaladó gépjárművel a későbbiekben elég csak a D jogsi esetleges megléte ?


Kérlek ne alázzatok, elég nekem a bajom, a kérdésre kérem a választ, nem kérem, hogy csúfoljatok, ez van ,ezt értem el :( ebből kell gazdálkodni.


2019. szept. 18. 11:51
 1/2 Molyember ***** válasza:

GKI, ha hivatásos vagy, akkor kell. Részletesen:

[link]

Röviden, neked kell.

"PÁV II. az autóbuszsofőröknek, a taxisoknak és a veszélyes árut szállító gépkocsivezetőknek szükséges, pontosabban: a közúti közlekedési szolgáltatás keretében személyszállítást végző autóbusz, trolibusz, személygépkocsi illetve nemzetközi közúti személyszállítást végző autóbusz (amely legalább 17 állandó ülőhelyen szállíthat utasokat), továbbá veszélyes áru szállítását végző gépjármű vezetéséhez szükséges." Vagyis ez is kell.

2019. szept. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. szept. 18. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!