Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Utánfutóra kötelező a pòtkerék?

Janika111 kérdése:

Utánfutóra kötelező a pòtkerék?

Figyelt kérdés
Vettem egy új utánfutót és nincs gyári kialakítás sem rajta kérdés hogy ott kel lennie az utánfutón vagy nem kötelető
2019. szept. 26. 14:45
 1/2 anonim válasza:
100%
Nem, én már 12 éve motorokat szállítok utánfutóval, és csak nagyon ritkán viseltem pótkereket. Pedig már csomószor állítottak meg rendőrök és egyszer se szóltak.
2019. szept. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A pótkerék nem kötelező felszerelés, semminél. Több autótípusban sincs, helytakarékosság miatt. Újabban inkább gumijavító készletet adnak, ha adnak.


Két kötelező felszerelés van: elsősegély felszerelés és elakadásjelző háromszög (ez utóbbi nem minden gépjárműnél).

„106. § (1) A járműveken elsősegélynyújtó felszerelést kell készenlétben tartani, amelynek tartalma a következő:

…”

„103. § (1) Az oldalkocsi nélküli motorkerékpár kivételével minden gépjárművön, mezőgazdasági vontatón és lassú járművön készenlétben kell tartani egy elakadásjelző háromszöget.

(2) Az elakadásjelző háromszögnek jóváhagyási jellel kell ellátottnak lennie.”

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről

A jogszabály hatályos teljes szövege: [link]

2019. szept. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!