Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Utánfutóra miért kell külön...

Utánfutóra miért kell külön kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés
Ha egyszer az utánfutót az autó húzza, a balesetet az autó okozza, nem az utánfutó!

2016. jan. 14. 07:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utánfutó is okozhat balesetet, ha valamilyen okból leakad az autóról bár ez elég ritka. A biztosítás díja ennek megfelelően alacsony, az enyém 2700Ft egy évre.
2016. jan. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

mert ez van a törvényben.


"Ha egyszer az utánfutót az autó húzza, a balesetet az autó okozza, nem az utánfutó!"

Egyébként ez nem igaz, több ok miatt sem. Pl: ha én megütök valakit egy baseball ütővel, még nem az ütő lesz a károkozó... :)

2016. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Pénz lehúzás az egész !

Ennyi erőből az összes kerékre külön kellene biztosítást kötni, mert hátha valamelyik el szál.

2016. jan. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es: hát itt pont az utánfutó a baseballütő, tehát nem károkozó!
2016. jan. 14. 08:59
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Amiért van külön törzskönyve, és forgalmija is.

Mert jármű. Nem az autó része.

2016. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A járművek között is vannak különbségek, hogy mihez mi kell. Pl. a lassújárműhöz nem kell eredetvizsga és nem kell rá fizetni súlyadót. Ugyanígy lehetne olyan is, hogy az utánfutóra nem kell kötelező biztosítás.
2016. jan. 14. 11:08
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Hát persze.

És ha nekem nincs kocsim, csak egy utánfutóm, amire nem kell a biztosítás, amivel összetörök egy Maserati-t pl, akkor azt ki fizeti? A Maserati tulaja évekig perel, hogy a 20-30-akárhány millióját behajtsa rajtam? AMit sose fog, mert sosem lesz annyi pénzem.


Szóval ezért kell.


De ha neked annyira sok az a 2800 Ft évente, akkor ne vegyél utánfutót.


Az nem idegesít, hogy a műszakija drágább, mint egy motornak? Pedig kevesebbet kell vizsgálgatni...

2016. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha nincs kocsid, csak utánfutód, akkor kézzel húzod az utánfutódat? Valamilyen járművel húzni kell azt az utánfutót, és arra a járműre meg van biztosítás! Akkor meg minek a dupla biztosítás, erre akarok kilyukadni. Itt nem az ár a lényeg, hanem hogy ez lehúzás. Az a baj, hogy elég sokan vannak az országban, akiket ez egyáltalán nem zavar, ezért is tart itt az ország.
2016. jan. 14. 11:32
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Például egy utánfutót húzhat több autó is , egyik nap ez húzza másik nap egy másik. Egy kamion pótkocsijára évi 80 ezer a biztosítás. Az utánfutó maga is okozhat balesetet ahogy korábban írták, de akár figyelmetlen sofőrnél el is gurulhat stb... Ez mindenhol így van és ha belegondolsz logikus ios, elvégre az is egy jármú. Nem hinném,hogy pnéz lenyúlás, ennél vannak sokkal nagyobb pénzlenyúlások, például literenként 150 foritn adó van az üzemanyagban, és nézd meg hogy néznek ki az útjaink. A kamionok kilóméterenként 86 forintot fizetnek . Autópály díj, teljesitmény adó.... Legalább a biztosításért kapsz valamit ha kárt okoz az ember. De előbiekért semmit !
2016. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

"Ha nincs kocsid, csak utánfutód, akkor kézzel húzod az utánfutódat?"

Férjemnek van 3 kocsija, nekem csak egy utánfutóm.

De ha nincs kocsim, csak arra van utánfutóm, hogy bérbe adjam, akkor mi van?


Ha pl balesetet okoz, leakassza az utánfutót, és otthagyja, akkor ki fizet biztosítás nélkül?

Vagy ha a kocsival minden ok, de az utánfutó műszakilag nem megfelelő, és ezért okoz balesetet, akkor miért fizetne az autó biztosítója?


Még mindig nem értem, miért érzed ezt lehúzásnak. Egy jármű, amire biztosítás kell.

ÉN jobban ki vagyok akadva a baleseti adón pl. Az több is, és értelmetlenebb is. Hisz 3 kocsira fizeti a férjem, pedig egyszerre csak egyben tud balesetet szenvedni, ami után gyógyítani kell....

Vagy a súlyadó. Azon miért nem akadsz ki?

Vagy átírásnál a vagyonszerzési illeték? Az kicsit több utánfutónál is, mint a biztosítás.

2016. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!