Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biztonsági őrnek megengednéd,...

Biztonsági őrnek megengednéd, hogy átkutassa az autódat?

Figyelt kérdés

Egy multicégnél dolgozom kiszállítóként, és újabban sok hiány van a kiszállításon, ezért elkezdték átkutatni a visszaérkező teherautókat, nem tudni mi alapján, találomra vagy gyanú miatt nem jöttünk rá.

Több embernek is a teherautója átkutatása után kérték,hogy a személyautóját is mutassa meg.

Nekem nincs mitől tartanom, soha nem loptam, és a teherautómat bármikor átnézhetik, viszont elvből nem engedném hogy a személyautómat egy biztonsági őr átkutassa.

Nekem az a saját "intim szférám" az ülhet bele akinek megengedem, az "kutakodhat" benne akinek megengedem (ilyen ember mondjuk hatósági személyen kívül nem létezik).

Magyarul én csak rendőrnek engedném meg,hogy átnézze.

Nem akarok akadékoskodni, nem a biztonsági őr titulusával van bajom, hanem számorma ez nonszensz hogy egy "idegen" kutakodjon ott.

Eleve kicsit sértene az elv hogy lopás gyanújával néznek át, de mielőtt bármit tennék ha sor kerül erre.Jogom van megtagadni, hogy átnézzék a személyautómat?Ti megengednétek?

(akinek megnézték az autóját azzal kipakoltattak a kocsiból mindent tehát nem csak belenéztek)


2019. okt. 3. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel van egy 150 ezer forintos autóm, ami már pár 100e km óta visz a-ból b-be, naná hogy megengedném, különben gyanús lennék.

Mondjuk érthető az is, ha valaki nem engedné, mert drágább autója van, amire vigyáz.

2019. okt. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Oké, de ez nem így működik. A biztonsági szolgálatnak a megbízó által kijelölt területen joga van ruházat-csomag-és gépjármű ellenőrzést tartani.

Természetesen megtagadhatod az ellenőrzést bármilyen okra hivatkozva. A kiléptető őr erről jegyzőkönyvet vesz fel, majd továbbítja a megbízónak. A további sorsod rajta múlik, nem az őrségen.

2019. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első kérdésem az lenne, hogy miért nem keresik meg a probléma forrását?


Jogilag sokkal egyszerűbb bekamerázni a raktárat, módosítani az adatkezelési szabályzatot úgy, hogy vagyonvédelmi célból lehessen x napig felvételeket tárolni. Hiány van nap végén 100-as szögből? Meg kell nézni, kik matattak ott ok nélkül a 100-as szögek környékén.

2019. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Rendben, neked ehhez jogod van, de ezzel vállalod az ezzel járó következményeket is. Amiket nem kell ismertetni, leírtad már.


Én megengedném-e? Igen. Miért? Azért, mert nem vagyok sáros.

2019. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:

Nem tudom hogy mi sértő abban hogy átnézik az autód.


Ha a családodból vádol meg valaki lopással az sértő, de ha egy multinál átnéznék az autód, ahol csak egy sofőr vagy a sokból, szerintem semmi baj nincs vele.


Nincs semmi az autómban amit szégyelnék, nincs rejtegetni valóm, nyugodtan átnézhetnék.

2019. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom hogy ez mennyire szabályos és aggályos, erről egy munkajogászt kéne megkérdezni.


Viszont én hagynám, mert sajnos nem ok nélkül csinálják általában, a magyar ember kreatív... Párom gyógyszergyárban dolgozott, ott is ellenőrizték az autókat (is), és bizony volt egy-két rendőrségi ügy a találások miatt.

2019. okt. 4. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a telephelye érkezéskor a biztonsági őr nyitotta az ajtókat. Én ezt szóvá tettem neki, utána szépen megvárta, ameddig kiszállok. A saját autódat is átnézheti, ha a házirendben benne van, te azt elfogadod, amikor behajtasz a telepre.
2019. okt. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírásból úgy tűnik, hogy nem ők pakolják ki az autót, hanem a tulajjal pakoltatják ki, ez szerintem rendben van, hogy a magántulajdonodhoz nem érnek hozzá, csak ellenőrzik, hogy nincs benne lopott cucc.

Ezzel a kikötéssel nyugodtan beleegyezhetsz.

2019. okt. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!